Triglav namučil Olimpijo, Jeseničani brez večjih težav

Uncategorized 29. Jan 201820:51 > 20:58
SŽ Olimpija/Facebook

Hokejisti SŽ Olimpije in Jesenic so na prvih polfinalnih tekmah državnega prvenstva prišli do zmag.

Triglav se je Olimpiji odlično upiral in na koncu izgubil le z 1:2. Ljubljančani so povedli v 27. minuti, ko je podajo Andreja Hebarja izkoristil Gal Koren. Le 21 sekund zatem je za goste zadel veteran Anže Terlikar in poskrbel za napeto nadaljevanje. Gostitelji so odločilni zadetek dosegli šest minut pred koncem, ko se je z natančnim strelom z modre črte izkazal branilec Kristjan Čepon.

Jeseničani so v Celju slavili s 4:2 in prišli do pričakovane zmage. Tekmo so bolje začeli gostitelji, ki jih je v 5. minuti v prednost popeljal Nejc Kastelic. Železarji so do konca uvodne tretjine zadeli kar trikrat, zmagovalca pa je v 36. minuti dokončno odločil Tadej Čimžar. Domača ekipa je do zvoka sirene ob igri z igralcem manj deset sekund pred koncem preko Roka Lebra prišla do znižanja zaostanka, tekma se je tako končala z rezultatom 4:2 za goste.

Povratni tekmi sta na sporedu naslednji ponedeljek, finale pa po koncu nastopov obeh slovenskih ekip v Alpski ligi.