MEVZA: Mariborčanke do tretjega mesta

Uncategorized 12. Mar 201717:51 > 18:00
Twitter

Odbojakrice Nove KBM Branika so po petih setih premagale domačo HAOK Mladost in tako osvojile 3. mesto v srednjeevropski ligi.

HAOK Mladost : Nova KBM Branik 2:3 (24:26, 25:19, 15:25, 27:25, 5:15)

HAOK Mladost: Matić (L), Bečić, Vukasovič, Butigan, Josipović 2, Štimac 1, Luketić 19, Kulič 11, Lada, Božič 6, Sarjanovič (L), Strunjak 9, Vrbanc 14. Trener: Saša Ivaniševič

Nova KBM Branik: Mlakar 20, Blagne 10, Košenina, Kaučič 1, Vovk, Najdič, Milosavljevič (C), Planinšec 20, Sobočan 10, Jerala, Pintar 12, Koskelo (L). Trener: Bruno Najdič

V tekmi za 3.mesto so se odbojkarice Nove KBM Branika pomerile z gostiteljicami zaključnega turnirja Mladostjo iz Zagreba.

Tekmo so bolje začele domače odbojkarice, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:6. Mariborske odbojkarice so tudi po drugem tehničnem odmoru zaostajale za 2 točki (14:16) in čakala nas je zanimivi končnica uvodnega niza, v kateri so Mariborčanke po dveh blokih Pintarjeve povedle s 23:22. Bankirke vodstva več niso izpustile iz rok in po asu Pintarjeve dobile uvodni niz s 26:24.

Tudi drugi niz so bolje začele domačinke, ki so po asu Kuličeve povedle s 5:2. Mariborčanke so ujele priključek po bloku Planinšeceve (9:10), a so Zagrebčanke držale prednost po drugem tehničnem odmoru (16:14). Domačinke so po asu Luketičeve pobegnile na šest točk prednosti (21:15), kar Mariborčanke niso uspele izničiti in drugi niz je pripadel Mladosti. Rezultat 25:19.

Po začetnem vodstvu domačink s 3:0 v tretjem nizu so Mariborčanke odgovorile s šestimi zaporednimi točkami in si do prvega tehničnega odmora priigrale prednost 8:5. V nadaljevanju so si Mariborčanke po zaslugi odličnih servisov Pintarjev priigrale 10 točk prednosti (17:7), kar je zadoščalo za osvojitev tretjega niza s 25:15.

Četrti niz so mariborske odbojkarice odprle fantastično in po zaslugi odlične igre v bloku povedle 7:2. Domačinke so v nadaljevanju zaigrale bolje in po asu Kuličeve znižale zaostanek na dve točki (11:13). V nadaljevanju so domačinke naredili popolni preobrat in rezultat je bil 19:17 za Zagrebčanke. V dramatični končnici so Zagrebčanke izkoristile svojo četrto zaključno žogo in dobile set s 27:25.

Peti set so Mariborčanke začele odločno in po zaslugi razpoložene Pintarjeve in Planinšeceve hitro povedle s 4:0 in prednost držale tudi ob menjavi strani (8:3). Prednost je v nadaljevanju naraščala in peti set je pripadel odbojkaricam Nove KBM Branika. Rezultat 15:5.