Kaja Juvan v Budimpešti do prvega četrtfinala sezone (VIDEO)

Tenis 19. Jul 202313:43 0 komentarjev

Kaja Juvan se je na WTA turnirju serije 250 po hudem boju uvrstila v četrtfinale, potem ko je danes z izidom 6:2, 4:6 in 6:2 ugnala Avstralko Astro Sharmo. Izjemno pomembna zmaga za dvig morale in rast samozavesti pred nadaljevanjem sezone.

Kaja je v prvem krogu ugnala Slovakinjo Kristino Kučovo (7:5, 6:2), tokrat pa oddala niz in tako sploh prvič v tej sezoni dosegla najboljših osem na tekmovanjih pod okriljem krovne organizacije svetovnega ženskega tenisa (WTA).

Sicer se je Ljubljančanka letos v četrtfinale uvrstila tudi na turnirju v mehiškem San Luis Potosiju, a je šlo tedaj za tekmovanje serije 125, torej z nekoliko manjšim nagradnim skladom. V Budimpešti finančna “pogača” znaša 224.480 evrov, turnirska zmaga prinaša 280 točk. Že sedaj je jasno, da se Juvan po tem tednu vrača med 150 najboljših teniških igralk na svetu.

Najprej zabava, potem proti Rusinji

Nadarjena teniška igralka iz Kosez je danes od prve minute duela pokazala, da v madžarski prestolnici upravičeno sodi med favoritinje za naslov. Že takoj je naredila “brejk”, ga tudi potrdila ter prvi niz zaključila z zalogo dveh odvzetih servisov. V drugem je povedla 3:1, a je nasprotnica iz Pertha vrnila udarec ter z delnim izidom 5 proti 1 rezultat v nizih poravnala.

V tretjem delu srečanja je odločilen trenutek prinesla peta igra, ki se je močno zavlekla. Kaja je v njej izkoristila četrto “brejk” žogo, povedla s 4:2, potem pa prednost zadržala do konca ter po nekaj več kot dveh urah in pol smuknila v četrtfinale.

Za nagrado jo čaka dvoboj za polfinale z eno izmed Rusinj. Ali bo to Dijana Šnajder (110. na WTA lestvici), ki je izločila branilko naslova in hkrati letošnjo prvo nosilko Bernardo Pero, ali pa srečna poraženka Marija Timofejeva (246.), bo povedal jutrišnji dan.

“Zelo fizično naporna tekma, še posebej zato, ker sva obe prišli iz kvalifikacij in imava za seboj zdaj že štiri tekme. Tukaj je izjemno vlažen zrak, tako da sem bila vesela, da so sonce sem ter tja zakrili oblaki. Hvala organizatorjem za brisače z ledom in ventilator (smeh),” je po tekmi nasmejana povedala Kaja ter dodala, da se bo zvečer udeležila zabave za nastopajoče, glede na to, da ima jutri prost dan.