Luka Dončić sodniku odgovoril s provokacijo (VIDEO)

Košarka 21. Jan 202318:19 0 komentarjev
Luka Dončić trojka

Dallas Mavericks so na krilih Luke Dončića nadigrali Miami in prekinili niz treh zaporednih porazov. Znova je bil v ospredju slovenski zvezdnik, ki si je tokrat privoščil tudi delivce pravice.

Luka Dončić je Miamiju nasul 34 točk, 12 skokov in 7 asistenc, medtem ko je Dallas vseskozi nadziral potek tekme in prednost povečeval od začetka do konca (115:90).

Malce pred koncem tretje četrtine je slovenskega reprezentanta presenetil pisk sodnika, ki mu je ob prodoru dosodil nošeno žogo. Luka se je nad odločitvijo razburjal, že v naslednjem napadu pa znova vzel žogo in zadel svojo patentirano “stepback” trojko. Po metu je pogledal proti sodniku in z roko gestikuliral znak za nošeno žogo in tako spodbodel delivca pravice.

To sicer niti ni bila najbolj atraktivna poteza 23-letnega Ljubljančana na dvoboju z Vročico. Prvo četrtino je zaključil s trojko z velike oddaljenosti, ko je za las prehitel zvok sirene.

Divji zahod

Dallas je z razmerjem zmag in porazov 25-22 trenutno na 5. mestu zahodne konference. Razlike od 3. in vse do 13. mesta so sicer izjemno majhne, Sacramento in Los Angeles Lakers namreč loči vsega pet zmag. Na Zahodu se v drugi polovici sezone obeta hud boj za končnico.

Mavsi so sicer pred dnevi vsaj za teden ali dva ostali brez Christiana Wooda, ki si je zlomil prst na levi roki, a sta se trenerju Jasonu Kiddu v kader po daljši odsotnosti vrnila Josh Green in Dorian Finney-Smith. Še vsaj kakšen mesec bo sicer na stranskem tiru Maxi Kleber, ki zdravi poškodbo zadnje stegenske mišice.

Luka bo znova na delu v nedeljo, ko v Teksas prihajajo Los Angeles Clippers.