V igralniški meki odločitev o zmagovalcu padla šele po podaljšku (VIDEO)

Hokej 20. Maj 20237:52 0 komentarjev

Hokejisti Vegasa so ponoči v prvi tekmi finalne serije zahodne konference s 4:3 po podaljšku ugnali Dallas. Zlati vitezi so do zmage na domačem ledu prišli v drugi minuti podaljška, ko se je zadetka razveselil Brett Howden.

Napadalec Vegasa je bil ob pravem času na pravem mestu in strel izza gola poslal v Jakea Oettingerja, od kogar se je plošček odbil za golovo črto.

Zvezde so tekmo odprle dobro in po prvi tretjini vodile, potem ko je Jason Robertson paku spremenil smer ob strelu Roopeja Hintza. V drugi tretjini so domači vrnili udarec in izenačili prek Williama Karlssona, vse skupaj pa je bila le uvertura v “ognjemet” zadnje tretjine.

Gol z vratarjem na klopi

Najprej je Karlsson povišal na 2:1, potem ko je lepo preigral obrambo gostov, Finec Hintz je že po par minutah odgovoril z zadetkom od desne vratnice, tako da se je boj za zmago 16 minut pred koncem začel znova.

Vegas je spet povedel dobrih deset minut do konca rednega dela, ko je zmedo pred vrati Dallasa izkoristil Theodor Blueger. V vratarjev prostor je drsal Keegan Kolesar, obramba Dallasa ga je podrla, s tem je bil Oettinger močno oviran, Blueger pa je pridrsal do ploščka in ga spravil pod prečko za 3:2.

Vrhunci rednega dela srečanja v Las Vegasu:

Kazalo je na zmago Vegasa, a Dallas je ob igri brez vratarja uspel doseči še eno izenačenje. V polno je meril kapetan Jamie Benn. V podaljšku je že po slabih dveh minutah zadel Howden in muke gledalcev končal precej prej, kot včeraj na tekmi Floride in Karoline, ko so se igrali polni štirje podaljški.

Druga tekma serije se spet igra v Las Vegasu, T-Mobile Arena jo bo gostila že jutri zvečer ob 21. po našem času.