Alta Badia spet srečen kraj za Žana Kranjca!

Alpsko smučanje 17. Dec 202314:27 > 14:27 0 komentarjev
Žan Kranjec

Prvega od dveh veleslalomov v Alta Badii je dobil Marco Odermatt. Za 19 stotink je ugnal Hrvata Filipa Zubčića, na tretjo stopničko pa je v tem južnotirolskem središču še četrtič v karieri stopil Žan Kranjec!

Na drugem veleslalomu letošnje sezone sta bila razred zase Marco Odermatt in Filip Zubčić. Prvi je dobil že uvodno tekmo v tej disciplini, vodil pa je tudi v drugi seriji. Švicar je na koncu ohranil 19 stotink sekunde prednosti pred Hrvatom, ki se je po skoraj dveh letih vrnil na zmagovalni oder. Tudi on je bil na istem mestu že po prvi vožnji, v drugo pa je odpeljal še bolje in izzval najboljšega smučarja zadnjih let, ki pa je izziv uspešno prestal.

Na najnižji stopnički zmagovalnega odra je Odermattu in Zubčiću družbo delal Slovenec Žan Kranjec. Najboljši v drugi ligi današnje tekme (za zmagovalcem je zaostal za 2,26 sekunde) je bil po prvi vožnji na četrtem mestu, v drugo pa je na postavitvi slovenskega trenerja Matjaža Požarja nastopil še bolje in prehitel Avstrijca Marca Schwarza. Za Kranjca so to že četrte stopničke na Južnem Tirolskem – vedno je bil tretji -, s čimer je to zdaj najuspešnejše prizorišče v svetovnem pokalu!

“S tretjim mestom sem zagotovo zadovoljen, vsakič ko stopim na stopničke sem. Še četrtič sem bil tretji tukaj in očitno mi teren leži, upam pa, da imam v nogah še kaj več, za kakšno stopničko višje. Samo smučanje je bilo na visokem nivoju. Prvi tek je bilo dobro smučanje, a je bilo nekaj rezerv takoj po startu. V drugem teku sem to poskušal popraviti, bil na limitu. Imam pa morda v drugih tekih malce več težav, kjer je slabša proga. Danes sem dobil potrditev, da sem med najboljšimi in grem jutri lahko samozavestno na tekmo,” je po tekmi povedal Žan Kranjec.

Po sedmem mestu v Val d’Iseru je 31-letnik dokazal, da je tudi v tej sezoni vrhunsko pripravljen. Današnja tekma pa je tudi odlična napoved za jutri, ko bo v Alta Badii še ena veleslalomska preizkušnja. Na prvi progi je nastopil tudi Štefan Hadalin, ki pa je bil z več kot petimi sekundami in pol zaostanka prepočasen za finale, končal je na 52. mestu.

Odermatt se je z novimi stotimi točkami utrdil v vodstvu skupnega seštevka svetovnega pokala, Kranjec se je prebil na 13. mesto. Švicar je z maksimalnimi 200 točkami najboljši tudi v seštevku veleslaloma, kjer je Slovenec po napredoval na peto mesto.

Jutrišnja tekma se bo s prvo vožnjo začela ob 10. uri, druga bo na sporedu ob 13.30