Velika prevlada Avstrijcev, dogajanje zmotili protestniki

Alpsko smučanje 18. Nov 202314:28 > 14:49 1 komentar
Manuel Feller

Avstrijski smučarji so na prvi tekmi sezone pometli s konkurenco. Zasedli so prva tri mesta v domačem Gurglu. Slavil je Manuel Feller.

Feller je za 23 stotink sekunde ugnal rojaka Marca Schwarza, tretji je končal še en Avstrijec Michael Matt.

Najbolj se jim je približal Britanec Dave Ryding, ki je za tretjim mestom zaostal le za stotinko sekunde. Po prvi vožnji je bil na drugem mestu Francoz Clement Noel, ki se v drugi ni znašel in končal kot 12.

Tudi Norvežani ne morejo biti preveč zadovoljni s prvim slalomom sezone. Dobitnik lanskega malega kristalnega globusa Lucas Braathen je presenetljivo končal kariero, najboljši Norvežan pa je bil Timon Haugan na šestem mestu. Henrik Kristoffersen je bil sedmi.

Nastopila sta dva Slovenca, obema pa se ni uspelo uvrstiti v finale. Tijan Marovt je trideseterico zgrešil za 33 stotink sekunde, zasedel je 34. mesto. Štefan Hadalin je z zaostankom 4,88 končal kot 41.

Po treh odpovedih je šlo za prvo moško tekmovalno preizkušnjo v sezoni 2023/24 svetovnega pokala v alpskem smučanju. Gurgl v Avstriji prvič gosti tekmovanje na najvišji tekmovalni ravni.

Dogajanje so sicer zmotili protestniki, ki so po vožnji Marca Schwarza prišli v cilj in razlili barvo.