Prvič, odkar so najboljši norveški smučarski skakalci na nacionalno zvezo naslovili pismo z zahtevo po menjavi glavnega trenerja Alexandra Stöckla, so se z Avstrijcem soočili v živo. Srečanje kljub dobremu vzdušju ni prineslo končne odločitve.
Prejšnjo sredo je v norveški javnosti odjeknila novica, da so člani norveške smučarsko-skakalne reprezentance na norveško smučarsko zvezo poslali pismo z zahtevo po odhodu trenerja Alexandra Stöckla. Razlogi naj ne bi bili slabši rezultati v letošnji sezoni, pač pa slabo vzdušje v ekipi in njegov način vodenja.
Razkritih ni bilo veliko podrobnosti, največ pa se je v javnosti izpostavljal predvsem Johann Andre Forfang. Da nekaj v moštvu ni tako, kot mora biti, pove tudi podatek, da Stöckl vikingov po svetovnem prvenstvu v poletih na Kulmu ni vodil na nobenem prizorišču v svetovnem pokalu. Izpustil je tekme v Willingenu, Lake Placidu in Saporu.
Po poročanju norveških medijev se je Stöckl ob koncu prejšnjega tedna sestal z vodstvom norveške zveze, na mizi pa je bil tudi njegov odstop. Toda 50-letnik, ki je na funkciji že vse od leta 2011, je to možnost zavrnil, kar je v soboto sporočil prek svojih odvetnikov. Ter da se le on lahko odloči o morebitnem odhodu, saj ni bilo nobenih škandaloznih okoliščin, zaradi katerih bi moral oditi pred iztekom pogodbe leta 2026.
Stöckl naj bi imel pri opravljanju svojega dela podporo nekdanjega športnega direktorja reprezentance Clasa Bredeja Braathena, ki pa je zaradi neuspešnega iskanja glavnega sponzorja odstopil s položaja, ki ga bo zapustil ob koncu sezone. Skakalce na drugi strani podpirajo štirje največji skakalni z Norveške – tisti iz Lillehammerja, Vikersunda, Osla in Trondheima.
Drug drugega razumejo bolje
V ponedeljek pa so se vsi akterji zgodbe prvič srečali iz oči v oči. Stöckl je svoje varovance po prihodu iz Sapora pričakal kar na letališču v Oslu. “To ni bil sestanek, na katerem bi sprejeli kakršnokoli odločitev. Skozi pogovore znotraj ekipe bomo še naprej iskali nadaljnje rešitve. Veliko smo se pogovarjali o izzivih, s katerimi se srečujemo pri našem delu. Seveda se ne strinjamo glede vsega, a zdaj drug drugega bolje razumemo,” so zapisali v skupnem sporočilu za javnost.
Norvežani sicer od sezone 2011/12, ko je Stöckl prevzel svojo funkcijo, beležijo številne uspehe. Štirikrat so zmagali v pokalu narodov, dvakrat je veliki kristalni globus osvojil Halvor Egner Granerud. Na olimpijskih igrah so osvojili šest kolajn (tri zlate).
Svetovni pokal se bo ta konec tedna nadaljeval s poleti v Oberstdorfu. V petek bo na vrsti superekipna tekma dvojic, v soboto in nedeljo pa dve posamični preizkušnji. Za zdaj še ni jasno, ali bo Stöck skupaj s skakalci odpotoval na jug Nemčije.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje