Točke vsem Slovenkam, Križnarjeva na 12. mestu

SZS

Na zadnji tekmi smučark skakalk pred prihodom na Ljubno je v Hinzenbachu točke osvojilo vseh šest Slovenk, kar se v tej sezoni še ni zgodilo.

Na 13. posamični tekmi letošnje sezone svetovnega pokala v smučarskih skokih so prvič točke osvojile vse Slovenke, ki so nastopile v kvalifikacijah in tudi na tekmi. Po prvi seriji je bila tokrat najvišje Urša Bogataj, ki je v ugodnih razmerah skočila 84 metrov, zbrala pa je 105,7 točk, kar je bilo dovolj za 14. mesto. Nika Križnar je v najslabših razmerah med vsemi in ob slabem doskoku pristala pri 80.5 metrih, zbrala je 103,8 točk, to pa je zadostovalo za 16. mesto. Dve mesti za njo je bila z enako daljavo v boljših vetrovih razmerah in s 101,7 točkami Špela Rogelj, 21. mesto je z 80 metri in 99,4 točkami zasedala Maja Vtič. Druge točke v karieri in prve v tej sezoni si je s 76.5 metri ter 95,8 točkami zagotovila Katra Komar, Jerneja Brecl pa je z 78 metri ter 94,1 točkami zasedala 29. mesto. Šest finalistk so danes imele le še Nemke. Vodila je znova Maren Lundby z 90 metri in 125,0 točkami pred Katharino Althaus, ki je skočila 89 metrov, zbrala pa je 119,3 točk, tretja je bila Sara Takanaši z 88 metri ter 118,4 točkami.

V finalni seriji je Breclova skočila še enkrat 78 metrov, zbrala pa je 194,2 točk, kar jo je dvignilo na končno 25. mesto. Komarjeva je pristala pri 75 metrih, s 189,7 točkami pa je druge točke v karieri potrdila s 30. mestom. Vtičeva je v zahtevnih razmerah pristala pri 76.5 metrih, z 201,6 točkami pa je nekaj časa vodila. Vse do nastopa Rogljeve, ki je z 80 metri znova skočila dobro, zbrala pa je 203,2 točk. Odlično je nato nastopila Križnarjeva, ki jo je odneslo do 84 metrov, z 216,5 točkami pa se je zavihtela do končnega 12. mesta. Bogatajeva je v finalu malce izgubila po doskoku pri 79.5 metrih, z 206,5 točkami je končala na 17. mestu, tik pred Rogljevo in Vtičevo.

Še pete zaporedne zmage se je razveselila Lundbyjeva, ki je v finalu skočila 88.5 metrov, zbrala pa je 250,8 točk. Druga je bila Takanašijeva z 241,2 točkami, tretja pa Althausova z 238,5 točkami.