Dobra je bila tudi druga Slovenka. Ni pa manjkalo veliko, da bi bila še boljša

Atletika 27. Avg 202323:28 0 komentarjev
Lia Apostolovski med finalom svetovnega prvenstva. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Lia Apostolovski, druga slovenska finalistka zadnjega dne svetovnega prvenstva, je v skoku v višino prehitela šest tekmovalk in zasedla deveto mesto. Žal ji je, ker ji je malo zmanjkalo, da bi pristala še višje.

“Zelo sem zadovoljna, saj sem suvereno skakala na vseh višinah, čeprav so bile razlike velike. Preskoki me niso zmotili. Izboljšala sem svojo lansko uvrstitev s svetovnega prvenstva, čeprav je bilo letos kar 15 in ne 12 tekmovalk v finalu,” je bila po nastopu zadovoljna Lia Apostolovski, ki se je v Budimpešti še na svojem tretjem nastopu na članskem velikem tekmovanju na prostem uvrstila v finale. Lani je bila 12. na svetovnem prvenstvu v Eugenu in sedma na evropskem prvenstvu v Münchnu.

Tokrat je bila v finalu v prvo uspešna na 185 in tudi na 190 centimetrih, potem pa trikrat letvico podrla na 194 centimetrih. Žal ji je predvsem za prvi poskus.

“Malo mi je zmanjkalo, a sem ostala sproščena in osredotočena na preostala poskusa,” je povedala hčerka nekdanjega slovenskega rekorderja v skoku v višino Saša Apostolovskega, ki trenira pod vodstvom zdajšnjega rekorderja Rožleta Prezlja.

“Letošnji nastop na svetovnem prvenstvu v Budimpešti je lep obet za naslednjo sezono, ko so na sporedu tako olimpijske igre kot tudi evropsko prvenstvo. Upam, da bom tam nastopila,” je še dejala 23-letna Slovenka, ki bo na nekaj tekmah v tej sezoni še tekmovala.

Zlato je osvojila evropska prvakinja, Ukrajinka Jaroslava Mahučik, ki je preskočila 201 centimeter, za medaljo pa je bilo treba skočiti dva centimetra manj. Druga je bila branilka naslova z zadnjega svetovnega prvenstva Eleanor Patterson, tretja pa njena rojakinja Nicola Olyslagers.