Za nami je maraton v New Yorku, Etiopijec je postavil rekord

Atletika 5. Nov 202318:45 0 komentarjev
Tamirat Tola je novi rekorder newyorškega maratona. FOTO: Profimedia.

Kenijka Hellen Obiri in Etiopijec Tamirat Tola sta letošnja zmagovalca maratona v New Yorku. Etiopijka je 42,195 km dolgo preizkušnjo pretekla v času 2:27:23 ure, Etiopijec pa je danes postavil novo rekordno znamko v velikem jabolku - 2:04:58 ure.

Za 33-letno Kenijko, ki je letos slavila tudi na maratonu v Bostonu, se je uvrstila Etiopijka Letsenbet Gidey. Svetovna rekorderka na 10.000 metrov je dosegla šest sekund slabši čas (2:27:29), tretje mesto pa je z 10-sekundnim zaostankom zasedla lanska zmagovalka iz Kenije Sharon Lokedi (2:27:33).

V moški konkurenci je 32-letni Tola, svetovni prvak v maratonu na lanskem svetovnem prvenstvu v Eugenu, v zadnjih 12 kilometrih prevzel nadzor in povsem zasenčil svoje tekmece. Drugo mesto je zasedel Kenijec Albert Korir (2:06:57), tretje pa Etiopijec Shura Kitata (2:07:11).