Bagnaia s pomembno zmago storil velik korak k naslovu

Avtomoto 15. Okt 202311:12 0 komentarjev
Francesco Bagnaia

Italijan Francesco Bagnaia je zmagovalec motociklistične velike nagrade Indonezije. Voznik Ducatija je na preizkušnji svetovnega prvenstva razreda motoGP spet prevzel skupno vodstvo, potem ko je tokrat za seboj za tri desetinke sekunde pustil Španca Mavericka Vinalesa (Aprilia), še desetinko več pa je zaostal Francoz Fabio Quartararo (Yamaha).

Na dirkališču Pertamina Mandalika International je Bagnaia danes pokazal izvrstno vožnjo, saj se je s 13. startnega mesta povzpel povsem na vrh. Že v prvih štirih krogih je pridobil deset mest.

Španec Jorge Martin (Ducati), ki je glavni tekmec Bagnaie v SP, je tokrat sredi dirke odstopil. V soboto je sicer dobil sprintersko preizkušnjo, po kateri se je sam začasno povzpel na vrh skupnega seštevka. Tokrat je začel s šestega mesta in hitro prevzel vodstvo, v 14. krogu pa je ob vodstvu s tremi sekundami naredil napako in padel.

Naslednja dirka bo čez en teden v Avstraliji, pred to ima Bagnaia 346 točk, Martin sledi s 328, tretji je Italijan Marco Bezzecchi (Ducati) z 283, ki je danes do petega mesta prišel kljub zlomljeni ključnici. Do konca sezone bodo po Avstraliji še štiri dirke – VN Tajske, Malezije, Katarja in Valencie.

V razredu moto2 so vsa tri mesta na stopničkah zasedli Španci, Pedro Acosta, ki bi ob zmagah na naslednjih dveh dirkah že osvojil naslov prvaka, je zmagal pred Aronom Canetom in Ferminom Aldeguerjem. V razredu moto3 pa je slavil Brazilec Diogo Moreira pred Kolumbijcem Davidom Alonsom in Špancem Davidom Munozom.