Aleix Espargaro Bagnaii pokvaril popoln konec tedna

Avtomoto 2. Sep 202315:40 0 komentarjev
Aleix Espargaro

Španec Aleix Espargaro (Aprilia) je zmagovalec sprinterske dirke za veliko nagrado Katalonije. Na dirkališču v Montmelu je drugo mesto zasedel svetovni prvak in vodilni v skupnem seštevku, Italijan Francesco Bagnaia (Ducati).

Francesco Bagnaia je sicer dirko začel z najboljšega startnega položaja po rekordu kroga v dopoldanskih kvalifikacijah, a mu je v prvi polovici sprinterske preizkušnje ves čas za ovratnik dihal Aleix Espargaro. Ta je po prehitevanju na polovici dirke ušel zasledovalcem in slavil prvo zmago na sprinterskih preizkušnjah.

V zadnjem krogu sta se za drugo mesto udarila Bagnaia in Španec Maverick Vinales (Aprilia), a je svetovni prvak z obrambnimi linijami zadržal drugo mesto in osvojil novih devet točk za skupni seštevek.

V njem ima aktualni prvak zdaj 260 točk, drugouvrščeni in danes peti v sprintu, Španec Jorge Martin (Ducati) jih je zbral 194, Italijan Marco Bezzecchi (Ducati) pa je z osmim mestom ujel dve točki ter je zdaj pri 185.

Klasična dirka za VN Katalonije bo na sporedu v nedeljo ob 14. uri. V prvi vrsti bo Bagnaii in Espargaroju družbo delal še Portugalec Miguel Oliveira (Aprilia). Za dirkača Ducatijeve tovarniške ekipe je bila to že šesta zmaga v kvalifikacijah v letošnji sezoni. Pred najbližjim zasledovalcem v prvenstvu, ŠpanceM Jorgejem Martinom (Ducati-Pramac), ima 62 točk prednosti.