Konec ere: Marc Marquez po desetih letih zapušča Hondo

Avtomoto 4. Okt 202315:15 0 komentarjev
Marc Marquez

Španski motociklistični zvezdnik Marc Marquez, šestkratni svetovni prvak v kraljevem razredu motoGP, po koncu sezone zapušča ekipo Honde.

Japonska ekipa je dodala, da bodo pogodbo prekinili predčasno, leto dni pred iztekom dogovora. “Obe strani sta se strinjali, da je v njunem interesu nadaljevati po ločenih poteh,” so zapisali pri Hondi in s tem končali enajstletno sodelovanje s 30-letnim voznikom.

Marc Marquez v elitnem motociklističnem razredu dirka od leta 2013, že od začetka pa je bil član Honde. Osvojil je kar šest naslovov MotoGP prvaka, nazadnje leta 2019. Na svojem računu ima že 59 zmag.

Najglasnejše so govorice o Špančevi selitvi k Ducatijevi poltovarniški ekipi Gresini, kjer bi se lahko pridružil svojemu bratu Alexu Marquezu.

Marquez se že nekaj sezon ubada s poškodbami. Letos je izpustil tri dirke na začetku sezone. Trenutno zaseda 15. mesto v skupnem seštevku, trikrat se je povzpel na oder za zmagovalce.