Kopitar se je s kralji zmagovito poslovil od domače dvorane

Hokej 11. Apr 20239:33 > 9:33 0 komentarjev
Anže Kopitar proti Canucks; FOTO: USA Today via Guliverimage

Anže Kopitar je z Los Angeles Kings odigral zadnjo tekmo rednega dela sezone pred domačo publiko. Kralji so doma s 3:0 porazili odpisani Vancouver in ostajajo na šestem mestu konference ter tretjem mestu pacifiške divizije. Za zdaj kaže, da bo njihov nasprotnik v končnici Edmonton.

V prvi tretjini sta mreži mirovali.

Kralji so povedli v drugem delu z golom Arturja Kalijeva, zadnjo tretjino pa odprli z zadetkom Vladislava Gavrikova. Posel je dokončal gol izkušenega Drewa Doughtyja v prazen gol. Po tekmi je mikrofon v roke dobil kapetan, Anže Kopitar. To je bila namreč zadnja tekma kalifornijske ekipe v Crypto.com Centru, vsaj kar zadeva redni del sezone.

“Bili ste odlični, dvorana je dihala z nami in upam, da se že čez kakšen teden spet vidimo,” je bil kratek in jedrnat Hrušičan. Igralci Los Angelesa so s 102 točkama tretji v pacifiški skupini, z dvema točkama zaostanka jim sledijo Seattle Kraken, ki so v Arizoni premagali Coyotes s 4:1.

Slovenski zvezdnik je sinoči v igri preživel 18 minut in proti vratom ork ustrelil enkrat.

Zadnja tekma rednega dela ekipo Kings čaka v noči na četrtek, ko gostujejo pri večnih rivalih, Anaheim Ducks. Z zmago bi lahko na zahodu prehiteli Minnesoto, a je že zdaj jasno, da si prednosti domačega ledu kralji ne morejo več priboriti. Njihovi potencialni nasprotniki v “playoffu” sta poleg Edmontona še Colorado in Dallas.

Izločilni boji se čez lužo začno že prihodnji teden (17. april).