V boju za vrh zadetek Kopitarja premalo (VIDEO)

Hokej 7. Apr 20237:38 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angelesa so ponoči v ligi NHL še drugič zapored izgubili. Kralji so tokrat gostovali pri najboljši ekipi zahodne konference Vegasu in zlatim vitezom priznali premoč z 2:5. Na lestvici zahoda so padli na peto mesto.

Za ekipo Los Angelesa je v ligi NHL še en derbi in še en poraz. Kralji so po domačem neuspehu proti Edmontonu (1:3) tokrat gostovali v Las Vegasu in se domov vrnili brez točk. V prid domačih je odločil izvrsten začetek obračuna, v katerem so že po sedmih minutah povedli s 3:0, ko so se med strelce vpisali Phil Kessel, Ivan Barbašev in Chandler Stephenson.

Ko je v 12. minuti ob številčni prednosti za 4:0 zadel še Nicolas Roy, se je barka zasedbe Todda McLellana začela potapljati. A domači se niso ustavljali. Le dobro minuto po začetku druge tretjine je odjeknila petarda, ko je bil za 5:0 natančen še Jonathan Marchessault. Po tem zadetku je prišlo do menjave vratarja pri Kings, namesto nerazpoloženega Joonasa Korpisala, ki je pet golov dobil iz petnajstih strelov, je vstopil Phoenix Copley.

Kralji so takoj zaigrali bolje, v 32. minuti pa je žarek upanja posvetil po golu Anžeta Kopitarja. Za Hrušičana, ki je zadel ob igralcu več, je bil to že 27. gol v sezoni (skupno pa 69. točka). Manj kot tri minute pozneje je z igralcem manj na ledu zadel še Vladislav Gavrikov, kar je obetalo razburljivo zadnjo tretjino.

Gol Kopitarja:

A v njej golov ni bilo, Vegas pa se je razveselil 49. zmage sezone, s katero se je utrdil na vrhu zahodne konference. Tam ima 106 točk, najbližji zasledovalec pa je Edmonton s tremi manj. Los Angeles jih ima 100, na lestvici pa je padel na peto mesto – z zmagama v San Joseju (6:2) oziroma proti Philadelphii (4:1) sta ga prehitela Colorado in Dallas, ki imata enak izkupiček. Ker ima sedmi Seattle le štiri točke manj, se obeta razburljiv boj za položaje v končnici vse do konca.

Los Angeles ima do zaključka rednega dela še tri tekme, prvo v noči na nedeljo, ko bo v Crypto.com Areni gostil prav Colorado.

Najvišja zmaga večera je sicer pripadla hudičem iz New Jerseyja, ki so Columbus premagali kar z 8:1.