Marija, sedmica: Pustertal ponižal neprepoznavno Olimpijo

Hokej 23. Okt 202219:45 > 20:03

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 12. kroga lige ICEHL izgubili s Pustertalom z 0:7 (0:3, 0:2, 0:2) in doživeli najvišji poraz v letošnji sezoni. Na lestvici so zdrsnili na osmo mesto.

Ljubljančani so v domači dvoboj s tekmecem, ki je bil pred obračunom zadnji na lestvici in je pred dnevi kot prvi v ligi menjal trenerja (Stefana Mairja je zamenjal Phil Horsky), krenili optimistično. Volkovi iz Pustertala so namreč v petek doma visoko izgubili z Dunajem (1:9), Olimpija pa je na gostovanju premagala Gradec po kazenskih strelih (3:2) in se povzpela na šesto mesto lige ICE. A danes zmajem ni šlo nič po načrtih in na koncu so doživeli hladen tuš in visok poraz (0:7), ki je po marsičem spomnil na tistega v lanski sezoni, ko je Tivoli z visoko zmago zapustil češki Znojmo (8:0).

“Kar se nam je zgodilo, je zelo dobra stvar. To je budnica za vse. Želel bi si, da se določene stvari naučimo hitreje. Nastopamo v ligi, kjer se brez prave priprave in z zadržanostjo v drsanju zgodi to, kar smo videli nocoj. V pripravi mora biti tudi nekaj strahu, kaj se bo zgodilo, če ne boš pravi. Ponavljam, zame je to, kar se je zgodilo, super. Raje vidim, da izgubimo z 0:7 kot z 2:3, saj se tukaj res pokaže, kako slabo smo bili pripravljeni,” je bil po porazu presenetljivo miren trener Olimpije Mitja Šivic.

“Kaj takega si ne smeš privoščiti v gosteh, kaj šele doma. Enostavno pride taka tekma na tak dan, ko nič ne gre. Bili smo preveč nedisciplinirani v obrambni tretjini. Tekma je čimprej za pozabo, v naslednjih štirih dneh moramo biti na treningih maksimalni in v petek pokazati pravi karakter,” pa je dodal kapetan zmajev Žiga Pance.

Slab začetek napovedal nadaljevanje

Gostje so zeleno-bele presenetili že na začetku. Izjemno dobro so izkoriščali svoje priložnosti ter že prvi nevarnejši akciji v četrti in osmi minuti spremenili v zadetka, ko je bil dvakrat natančen Filip Ahl. Ljubljančani so sicer iskali pot do mreže Joshue Sholla, ki pa je bil dobro razpoložen in ni klonil. Olimpiji ni šlo niti z igralcem več, za nameček pa so gostje tik pred koncem prve tretjine po koncu kazni ušli v protinapad ter povedli s 3:0.

Trener Mitja Šivic je po prvem odmoru v vratih naredil zamenjavo, namesto Žana Usa je v igro vstopil Anthony Morrone. A razmerij na ledu to ni spremenilo. Domači so sicer imeli premoč in nekaj več strelov, a brez pravega učinka. Na drugi strani pa je bil Pustertal še naprej neusmiljeno natančen ob izkoriščanju svojih priložnosti. V 37. minuti je bilo tako na semaforju že 0:4. Ljubljančani so zapravili še dva “power playa”, potem pa sami imeli ob koncu druge tretjine dva igralca na kazenski klopi, prednost 5-3 pa je Pustertal pet sekund pred odmorom spremenil v vodstvo 5:0.

V zadnji tretjini so se domači tako osredotočili vsak na častni zadetek, a ta večer jim ni uspevalo prav nič. Tako so imeli tudi sami pol minute prednost dveh igralcev na ledu, a niso zadeli, so pa dobili še dva gola, za končnih 7:0 je zadel Raphael Andergassen. Ta poraz je prvi v sezoni brez doseženega zadetka in tudi najvišji doslej.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v petek, ko bodo v Tivoli prišli Dunajčani.

Liga ICE, 12. krog

Sobota, 22. oktober:

Fehervar – Linz 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Nedelja, 23. oktober:

Pioneers Vorarlberg – Dunaj 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Olimpija – Pustertal 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Strelci: 0:1 Ahl (Andergassen, Kristensen, 4.), 0:2 Ahl (March, 8.), 0:3 Archambault (Luchuk, Glira, 20.), 0:4 Roy (37.), 0:5 Kristensen (Ahl, 40.), 0:6 Luchuk (Archambault, Roy, 41.), 0:7 Andergassen (Ahl, Catenacci, 45.)

Asiago – Gradec 2:3 (0:1, 1:2, 0:1)

Beljak – Salzburg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Bolzano – KAC 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)