Bitka za Alberto v izjemni kulisi pripadla Edmontonu (VIDEO)

Hokej 30. Okt 20237:35 0 komentarjev
Edmonton Calgary

Hokejisti Edmonton Oilers so pred 55.411 domačimi gledalci s 5:2 dobili obračun na stadionu Commonwealth proti Calgary Flames. Gre sicer za tekmo severnoameriške lige NHL na prostem, s katero se vsako leto poklonijo dediščini in zapuščini hokeja v Kanadi.

Tako imenovani “Herritage classic” je bil na sporedu osmič, tretjič pa so bili del tega dvoboja hokejisti Edmontona in Calgaryja, a prvič v medsebojnem obračunu.

Naftarji so prekinili niz štirih porazov, a so z vrnitvijo Connorja McDavida dobili dodatno moč v napadu. Kapetan in v zadnjih letih najboljši hokejist lige NHL je podal pri zadetku Evana Boucharda za 3:1 v korist domače zasedbe.

“To je bila za nas velika zmaga. To je bila pomembna tekma ne glede na to, ali je potekala na prostem ali pa bi v naši dvorani. Je pa priokus toliko slajši, ker nam je uspelo razveseliti takšno množico domačih navijačev,” je po tekmi dejal povratnik po poškodbi McDavid.

Še prej sta v prvi tretjini za Edmonton zadela Brett Kulak in Zach Hyman, za ognjene zublje pa je na 1:2 znižal Nazem Kadri z igralcem več na ledu. AJ Greer je nato v drugi tretjini goste približal na 2:3, v zadnjem delu igre pa sta Vincent Desharnais ter Evander Kane zapečatila usodo Calgaryja v “bitki za Alberto”.

“Za obema ekipama je slabši začetek sezone. Vedeli smo, da bi to lahko bil nekakšen sprožilec za nadaljevanje. Je sicer le ena tekma, en par točk, a je ta še toliko slajši zaradi pogleda na polne tribune,” je po koncu dodal nemški zvezdnik Leon Draisaitl, ki je prispeval dve podaji.

Še pred obračunom na prostem so bile odigrane tri tekme. Prvaki Colorado Avalanche so po šestih zaporednih zmagah drugič zapovrstjo izgubili, obakrat pa niso dosegli niti gola. Tokrat jih je s 4:0 ugnala zadnjeuvrščena zasedba atlantske divizije Buffalo Sabres.

New Jersey Devils so s 4:3 ugnali Minnesoto Wild in se v metropolitanski diviziji povzpeli na drugo mesto. Jesper Bratt je za zmagovito moštvo dosegel dva gola in podajo.

Washington Capitals so s tremi goli v zadnji tretjini s 3:1 ugnali San Jose Sharks. Po dve podaji sta prispevala Aleksander Ovečkin in John Carlson.

Slovenski as Anže Kopitar bo ponovno na delu v noči s torka na sredo, ko bodo njegovi Los Angeles Kings gostovali pri Toronto Maple Leafs.