Kralji gostovanje v prestolnici opravili z odliko

Hokej 20. Dec 20217:28 > 7:46 2 komentarja
Foto. Geoff Burke - USA Today Sports via Guliver

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju pri drugi ekipi vzhodne konference Washingtonu slavili s 3:2 in prišli do 14. zmage na 30. tekmi sezone. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je prispeval podajo za prvi zadetek. V noči na ponedeljek sta bili čez lužo sicer odigrani le dve tekmi.

Pandemija koronavirusa še naprej kroji spored športnih tekmovanj. V ligi NHL so bile sinoči na sporedu štiri tekme, a sta zaradi covida-19 srečanji med Seattlom in Torontom ter Vancouvrom in Arizono prestavljeni na kasnejši obračun. Prav tako so od danes do četrtka, 23. decembra, zaradi spremenjenih pravil pri vstopu in izstopu iz Kanade in ZDA prestavljene tekme obeh kanadskih predstavnikov (Toronta in Edmontona).

Posledično je v noči na četrtek odpovedana tekma med Oilers in Kings Anžeta Kopitarja. Ti so sinoči gostovali v Washingtonu in kar nekoliko presenetljivo premagali drugo ekipo vzhodne konference. Capitals so prek Connorkja McMichaela sicer povedli v 8. minuti, svojo prednost pa še povišali v 34. minuti z golom Justina Schultza. Za kanček upanja Kraljev je v 38. minuti, tudi po podaji Kopitarja, poskrbel Blake Lizotte.

Zasuk v zadnjem delu

V tretji tretjini pa je hokejistom iz Los Angelesa uspel popoln preobrat. Že po treh minutah je na 2:2 izenačil Christian Wolanin, novo zmago in tri točke pa je črno-belim prinesel Adrian Kempe. Aleksander Ovečkin svojega niza tekem z vsaj točko (gol ali podajo) ni uspel podaljšati na osem.

Kralje, ki so skočili na deseto mesto zahodne konference, naslednja tekma čaka v noči na petek, ko bodo doma gostili Vegas.

Na drugi tekmi večera je Pittsburgh v gosteh s 3:2 slavil pri New Jersey Devils.