Rangerji iz New Yorka ostajajo najbolj vroči v ligi NHL

Hokej 16. Feb 20237:03 0 komentarjev
NHL: New York Rangers at Vancouver Canucks

New York Rangers so prišli še do šeste zmage zapored. V noči na četrtek so v gosteh so s 6:4 ugnali tudi Vancouver Canucks. S tremi točkami sta se izkazala Rus Artemij Panarin in Šved Mika Zibanejad.

Rangerji so že po prvi tretjini, v kateri smo videli kar pet zadetkov, vodili za gol, podvojili so ga po drugi tretjini, prednost pa so zadržali vse do konca.

Andrej Kuzmenko je sicer Vancouver približal na zadetek (4:5), ob lovi za podaljškom pa so domači zadetek prejeli v prazno mrežo. Usodo Canucks je v 59. minuti zapečatil ravno Zibanejad.

Panarin je na zadnjih dveh tekmah zbral osem točk (šest zadetkov, 2 podaji). Vratar Igor Šesterkin je zbral 25 obramb. Za gostitelje je Arturs Silovs ob svojem prvencu v ligi NHL zaustavil 22 strelov, Andrej Kuzmenko je zbral gol in podajo, Elias Pettersson pa dve podaji.

Dve tekmi sta se končali šele po kazenskih strelih. Arizona Coyotes so na domačem ledu z 1:0 premagali lanske finaliste, Tampo Bay Lightning, potem ko je odločilni gol dosegel Clayton Keller. Pri gostiteljih je blestel vratar Connor Ingram, ki je za svoj prvi shutout v ligi NHL zaustavil kar 47 strelov.