Rekordni Kopitar z novo točko in posebno zmago

Hokej 20. Okt 20237:30 0 komentarjev
Anže Kopitar

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh s 7:3 premagala Minnesoto Wild. Slovenski kapetan kraljev Anže Kopitar je dosegel točko za podajo ob izenačenju na 2:2, ko je v 16. minuti zadel Rus Vladislav Gavrikov. Hrušičan je igral na 1296. tekmi v NHL in izenačil klubski rekord Dustina Browna.

Po izenačenju na 2:2 je Pierre-Luc Dubois dosegel dva gola v razmaku 12 sekund zadnje minute prve tretjine in 46 sekund pred koncem uvodnega dela so gostje iz Los Angelesa povedli s 4:2. Po drugi tretjini brez golov so v zadnjem delu igre zadržali zmago.

Ekipa iz mesta angelov, za katero je Trevor Moore dosegel zadetek na tretji zaporedni tekmi, je dobila drugo od štirih tekem nove sezone najmočnejše hokejske lige na svetu. Kings so s petimi točkami sedmi v ligi. S popolnim izkupičkom petih zmag in desetimi točkami prepričljivo vodijo Vegas Golden Knights. Brez izgubljene točke v ligi so le še drugouvrščeni Colorado Avalanche, ki so igrali tri dvoboje, ter po le dveh odigranih partijah New York Islanders in Boston Bruins.

“Prva tretjina je bila res čudna in nenavadna. Na obeh straneh je bilo veliko napak, goli niso bili lepi, a na koncu vsi štejejo. Bistveno je bilo, da smo se v tej zmedi bolje znašli, da smo to tretjino dobili, nadaljevanje je bilo lažje, tudi po zaslugi našega vratarja Cama Talbota,” je po tekmi dejal trener kraljev Todd McLellan.

Na drugi strani čuvaj mreže Marc-Andre Fleury ni bil razpoložen, pri kar nekaj golih bi lahko bolje posredoval. “To ni bil moj večer. Vse mi je šlo narobe, plošči pred mojim golom so se čudno odbijali, en gol so so dosegli z drsalko. Jeza mi je še dodatno jemala zbranost, to tekmo moram čim prej pozabiti,” je bil s svojo predstavo nezadovoljen Fleury.