Prvaki prvič v sezoni brez točke v gosteh

Hokej 6. Nov 20238:09 0 komentarjev

Prvaki lige NHL Vegas Golden Knights so prvič v tej sezoni ostali brez točke na tekmah v gosteh. Zlati vitezi so morali priznati premoč ekipi Anaheim Ducks, ki je slavila s 4:2. Vodilno ekipo pacifiške skupine iz Las Vegasa naslednja tekma čaka v četrtek, ko bodo gostili Los Angles Kings Anžeta Kopitarja.

Hokejisti Las Vegasa so odlično začeli obračun v Anaheimu. Po prvih dveh tretjinah so vodili z 2:0, Ivan Barbašev je zadel v prvi tretjini, Jack Eichel je bil uspešen v drugi. A sta bila to edina zadetka gostujočega moštva v Honda Centru v Anaheimu.

Domači rački so povsem zasenčili goste v zadnji tretjini, ko so pripravili preobrat ter nanizali kar štiri zadetke za šesto zmago v nizu.

Adam Henrique je bil uspešen ob moštveni premoči na ledu, Sam Carrick je zadel dvakrat, njegov je bil tudi zadetek v nebranjeno mrežo pred koncem obračuna, med strelce se je vpisal tudi Mason McTavish.

Izkazal se je tudi vratar račkov John Gibson, ki je za Anaheim zbral 29 obramb.

Trener Vegasa Bruce Cassidy po obračunu ni bil pretirano jezen na varovance. Padec zbranosti v tretji tretjini je pripisal napornemu urniku. “To je bila njihova četrta tekma v šestih dneh, očitno je, da bi lahko bili v določenih situacijah malo bolj natančni.”

Pri zmagoviti ekipi so bili pričakovano bolj zadovoljni. “Vrniti se po zaostanku 0:2 proti prvakom, najboljši ekipi v ligi, pokazati vzdržljivost, je precej impresivno,” je bil vzhičen napadalec Anaheima Alex Killorn po svojem debiju za Ducks, potem ko se je poleti pridružil Anaheimu iz Tampa Bay Lightning. Pri Floridčanih je preživel 11 sezon.

Las Vegas je v Kaliforniji končal niz 12 tekem s po vsaj eno osvojeno točko, kar je bil najboljši uvod v sezono za branilce naslove.

New Jersey poenostavil svojo igro in zmagal

Na drugi tekmi večera je slavila gostujoča ekipa. Dawson Mercer in Max Willman sta zadela v prvi tretjini za New Jersey Devils, ki so premagali Chicago Blackhawks s 4:2.

Zadela sta tudi Curtis Lazar in Michael McLeod za šesto zmago vragov na osmih tekmah. Vitek Vaneček je zaustavil 32 strelov za svojo šesto zmago v zadnjih osmih nastopih za zasedbo iz New Jerseyja. Ti bodo sicer nekaj tednov igrali brez svojega najboljšega posameznika Jacka Hughesa.

“Sploh nismo dobro začeli, a smo si rekli dovolj je in poenostavili našo igro,” je dejal Lazar.

Taylor Hall in Ryan Donato sta zadela za Chicago, ki je izgubil še petič v sedmih tekmah. Vratar gostov Arvid Söderblom je končal s 36 obrambami.