Visoka zmaga Los Angelesa v gosteh, Kopitar tik pred častitljivim jubilejem

Hokej 5. Nov 20236:44 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v Philadelphii kar s 5:0 premagali Flyers in po šestih tekmah v tej sezoni ostajajo neporaženi na gostovanjih.

Obenem so s 14 točkami napredovali na peto mesto v ligi. Slovenski zvezdnik in kapetan kraljev Anže Kopitar je v 14 minuti 50 sekundi zadel za vodstvo z 2:0.

Kopitar je ob koncu uvodne tretjine dosegel svoj 399. gol v najmočnejši hokejski ligi na svetu in lahko že na naslednji tekmi postane šele četrti igralec v zgodovini kluba, ki je dosegel mejo 400 zadetkov, kar je doslej uspelo le Lucu Robitaillu (557), Marcelu Dionneju (550) in Daveu Taylorju (431).

Cam Talbot je zaustavil vseh 24 strelov domačih, Quinton Byfield je prispeval tri podaje, po gol in podajo pa Artur Kalijev in Trevor Moore.

Kings imajo sedaj najboljši start v gosteh v zgodovini lige po seriji, ki sta ju v začetku sezone 2018/19 prav tako s šestimi slavji dosegli ekipi Toronto Maple Leafs in Nashville Predators.