Celjani ukradli točko Olimpiji, kar so izkoristile Jesenice

Hokej 21. Nov 202321:31 0 komentarjev
Celje

V 2. krogu drugega dela državnega prvenstva so novinci alpske lige Celjani na domačem ledu namučili Olimpijo in Ljubljančanom premoč priznali šele po streljanju kazenskih strelov (1:2). Brez praske so jo odnesli Jeseničani, ki so v Podmežakli ugnali Triglav (6:3).

Po drugem krogu drugega dela državnega prvenstva v hokeju je prišlo do spremembe na vrhu lestvice. Edina predstavnica lige ICE, najvišjega regijskega tekmovanja, Olimpija je po zmagi nad Triglavom (5:0) v uvodnem krogu zmagala tudi drugič, a veliko težje od pričakovanj.

Ljubljančani so gostovali v Celju in močno prevladovali (v strelih 44:17), a premoči niso znali unovčiti z zadetki. Zmaji so sicer povedli po 32 sekundah druge tretjine – natančen je bil Ville Leskinen, hokejisti iz knežjega mesta pa so odgovorili v podobnem stilu ob koncu tretjega dela tekme, ko je izid poravnal Mikus Mintautiskis. To je bil tudi končni izid rednega dela in podaljškov, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli. V njih je odločni gol za goste dosegel Aljaž Predan.

Olimpija ima po dveh krogih pet točk, še eno več pa imajo na svojem računu Jeseničani. Aktualni prvaki alpske lige so v uvodnem krogu premagali Celjane (4:2), tokrat pa so bili prepričljivo boljši od Triglava. V Kranju je v uvodni tretjini dvakrat za prednost železarjev zadel Martin Bohinc, vmes je izenačil Gaber Podrekar.

Jesenice

Razliko so rdeči podvojili v začetku drugega dela, ko je bil natančen kapetan Gašper Glavič, zmagovalca pa je z golom v prazno mrežo 17 sekund pred koncem odločil Maj Turšič Sečkar. Triglavani ostajajo brez točk na četrtem mestu lestvice.

Prvo- in drugouvrščeni kolektiv se bosta po koncu sezone pomerila v finalu DP, višjeuvrščena ekipa bo imela prednost domačega ledu.

Domače prvenstvo se s 3. krogom nadaljuje 5. decembra, ko bo čas za prvi večni derbi sezone. Olimpija bo gostovala na Jesenicah, isti dan pa se bosta udarila tudi Triglav in Celje.