Slovenske hokejistke na SP do zmage nad Kazahstanom

Hokej 18. Apr 202311:12 0 komentarjev
Kapetanka Pia Pren; FOTO: Guliverimage

Slovenska ženska hokejska reprezentanca, ki je nastope na svetovnem prvenstvu divizije I-B začela s porazom proti Poljski (0:2), je danes slavila prvo zmago. V južnokorejskem Suwonu je Slovenija na drugi tekmi tretjeligaške svetovne konkurence premagala Kazahstan z 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).

Slovenke so tekmo začele odločno in že v 4. minuti, ko je iz protinapada po podaji Pie Pren zadela Sara Confidenti, povedle.

V 7. minuti je Confidenti znova ušla kazahstanskim branilkam in poskusila samostojno premagati vratarko, a brez uspeha. Slovenke so imele priložnost še v 14. minuti, ko so tekmice ostale z igralko manj, vendar sprememba izida ni bilo.

V drugi tretjini so imele po poskusu Gaje Pezdir za zvišanje prednosti nekaj zaporednih priložnosti Kazahstanke, a niso bile uspešne. V 27. minuti so risnije zdržale tudi dve minuti brez kapetanke Pren, ki je morala na kazensko klop. V tem delu se je izkazala vratarka Pia Dukarič, ki si je danes prislužila tudi naziv igralke tekme.

V zaključku tekme je najprej v 42. minuti poskušala Confidenti, minuto kasneje pa še Pren. Slednji je v 46. minuti uspelo povišati slovensko prednost na dva zadetka, a so Kazahstanke že v naslednjem napadu znižale izid. A več od tega jim ni uspelo in risinje so vknjižile prvo zmago na prvenstvu.

V sredo je na SP prost dan, v četrtek pa varovanke Boštjana Kosa čaka tekma proti gostiteljicam prvenstva, reprezentanci Južne Koreje.