Kronometer Yatesu, van der Poel ubranil rožnato majico

Kolesarstvo 7. Maj 202217:28 > 17:33 0 komentarjev
Simon Yates. Foto: guliverimage

Britanec Simon Yates (Team BikeExchange) je zmagovalec druge etape Dirke po Italiji. Najhitrejši je bil na prvem kronometru letošnje izvedbe Gira v Budimpešti. Z izjemno vožnjo in drugim mestom je Mathieu van der Poel (Alpecin - Fenix) ubranil majico vodilnega na dirki.

Yates je van der Poela na 9-kilometrskem kronometru ugnal za zgolj tri sekunde. Tretji je končal še en Nizozemec Tom Dumoulin (Jumbo-Visma). Slovenca, ki nastopata na dirki, se na kronometru nista najbolj izkazala. Domen Novak je končal na 108. mestu z zaostankom 1:02, Jan Tratnik pa še devet mest nižje. Slednji je na včerajšnji etapi padel, posledice pa več kot očitno še čuti.

V skupnem seštevku ima Nizozemec 11 sekund prednosti pred Yatesom, na tretje mesto se je povzpel Dumoulin, ki zaostaja 16 sekund. Četrti je Italijan Matteo Sobrero (Team BikeExchange), peti pa še en Nizozemec Wilco Kelderman (Bora – Hansgrohe). Novak je v generalni razvrstitvi na 155. mestu, Tratnik pa na zadnjem 176.

Tridnevno gostovanje Gira d’Italia na Madžarskem se bo končalo jutri z 201 km dolgo etapo od Kaposvarja do Balatonfüreda. Karavano nato čaka prost dan in selitev na Sicilijo, kasneje pa na Apeninski polotok.