Ob robu začetka letošnje dirke po Franciji v Bilbau je generalni direktor ekipe Jumbo Visma Richard Plugge v pogovoru za francoski L'Equipe razkril smele načrte za prihodnost nizozemskega moštva.
“Želimo si pisati zgodovino našega športa. Leta 2030 si želimo pogledati nazaj in ugotoviti, da smo bili najboljša ekipa minulega stoletja. Želimo se zapisati v anale in naslednji generaciji pustiti pravo zapuščino. Želimo navdihovati ljudi, da bodo še raje in še več kolesarili tudi sami, in da bodo spremljali kolesarske dirke, na katerih bomo prevladovali. Na vrhu si želimo ostati kar se da dolgo,” je Richard Plugge, generalni direktor Jumbo-Visme, katere član je tudi slovenski as Primož Roglič, dejal ob startu 110. izvedbe dirke po Franciji.
Prav prihod Slovenca, nekdanjega smučarskega skakalca, je začrtal pot nizozemskega kolektiva, saj so z njim prvič pridobili kolesarja, sposobnega boja za najvišja mesta tudi na največjih in tritedenskih dirkah. Jumbo Visma je z Rogličem osvojila štiri tritedenske dirke (Vuelta 2019, 2020, 2021; Giro 2023), lani pa so po zaslugi Jonasa Vingegaarda slavili tudi na najprestižnejši dirki v svetu kolesarstva – dirki po Franciji.
“V naše moštvo ne želimo pripeljati največjih zvezd. Pač pa želimo najti mlade talente, ali pa starejše tekmovalce, pri katerih še vedno čutimo, da imajo ogromno prostora za napredek. Eden takšnih je Christophe Laporte. Z našimi delovnimi metodami smo ga spravili v vrh. Takšen je naš modum operandi,” je v pogovoru za L’Equipe še razlagal Nizozemec.
Za primer mladega talenta, ki so ga v ekipi izbrusili do zmagovalca, pa je Plugge omenil prav aktualnega zmagovalca Toura. “Jonasa smo opazili pet ali šest let nazaj. Vedeli smo, da ima v sebi neverjeten talent. Toda fizično ni bil dovolj močan. Prav tako je moral zrasti še kot kolesar in kot oseba. In poglejte, kje je zdaj,” je še dodal.
Pred Pluggom in najbližjimi sodelavci je sicer zahtevna menedžerska naloga. Nizozemska trgovska veriga Jumbo je napovedala, da se bo, verjetno že s koncem te sezone, poslovila od ekipe. Iskanje glavnega in imenskega sponzorja sicer ob vseh uspehih ne bi smela biti prevelika težava, najglasneje pa se omenja arabski denar.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!