Zmeda na uvodni etapi, kolesarji vozili v napačno smer (VIDEO)

Kolesarstvo 26. Apr 202320:32 0 komentarjev

Britanec Ethan Vernon je zmagovalec uvodne etape kolesarske dirke po Romandiji. Tekmovalec moštva Soudal-Quick Step je bil najmočnejši v sprintu glavnine na 170,9 km dolgi etapi med krajema Crissier in Vellee de Joux, po zmagi pa je 22-letnik iz Bedforda na račun 10 bonifikacijskih sekund oblekel tudi rumeno majico vodilnega v skupni razvrstitvi.

Za njim sta se na današnji etapi uvrstila Belgijca Thibau Nys (Trek-Segafredo) in Milan Menten (Lotto Dstny).

Edini slovenski kolesar na švicarski dirki Domen Novak (UAE Team Emirates) je v času zmagovalca zasedel 109., v generalni razvrstitvi pa je na 79. mestu (+0:33).

Situacijo na dirki je zaznamovala tudi zmeda, saj je druga skupina, v kateri sta bila Fernando Gaviria in Elia Viviani, zapeljala v napačno smer.

Skupina je bila povsem zmedena, saj je prispela na križišče in ni vedela, v katero smer naj zavije. Na srečo se je situacija kmalu uredila in po trenutkih smešne zmede so se vrnili na pot.

Dirka po Romandiji se je sicer začela s torkovim 6,82 km dolgim prologom v Port-Valaisu. V vožnji na čas je bil najhitrejši Vernonov moštveni kolega, Čeh Josef Černy, ki je drugouvrščenega Norvežana Tobiasa Svendsena Fossa (Jumbo-Visma) prehitel za 29 stotink sekunde.

Černy je v skupni razvrstitvi na drugem mestu z enakim časom kot Vernon.

V četrtek bo na sporedu razgibana etapa med krajema Morteau in La Chaux-de-Fonds v dolžini 162,7 km, karavana pa bo morala premagati tri vzpone druge in dva tretje težavnostne kategorije.