Šporar dobil obračun s Kotnikom za pomembne tri točke (VIDEO)

Nogomet 26. Apr 202320:05 0 komentarjev

Grški Panathinaikos je v 32. krogu grške superlige gostoval pri Volosu in prišel do zmage (2:0). Drugi zadetek za zeleno-bele je dosegel slovenski reprezentant Andraž Šporar, ki je premagal vratarja Matica Kotnika.

Po tekmi premora, ko se je pri zmagi proti PAOK-u vpisal med asistente, je Andraž Šporar znova dosegel gol. Skupno tretjega na zadnjih štirih tekmah. In Panathinaikosu pomagal do nove zmage v končnici grškega prvenstva. Zeleno-beli so tokrat gostovali pri Volosu in zmagali z 2:0. Prvi gol je v 46. minuti dosegel Fotis Ioannidis, pomembne tri točke pa je v 65. minuti potrdil slovenski reprezentančni napadalec. Po dolgi in kombinatorni akciji moštva, v katero sta bila vpletena tudi preostala Slovenca pri Panathinaiokusu Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič, je odličen predložek v kazenski prostor poslal Daniel Mancini, Šporar pa je med padcem žogo zadel z glavo in jo uspešno poslal za hrbet domačega vratarja Matica Kotnika. Zanj je to 11. gol v tej sezoni superlige.

Panathinakios je tako štiri kroge pred koncem še naprej v dobrem položaju, da se po dolgih 13 letih vendarle okiti z novim naslovom grškega prvaka. Najresnejši tekmec ekipe iz Aten je AEK, ki je danes slavil s 4:0 proti PAOK-u. AEK je zaradi boljše gol razlike trenutno prvi na lestvici, ob koncu sezone pa v primeru izenačenih točk odločajo medsebojni izidi. Eno tekmo je dobil AEK (1:0), drugo Panathinaikos (2:1), tretja se je končala z remijem (0:0). Zato bo zelo pomemben za končni razplet že naslednji krog, ko se bosta edina kandidata za naslov pomerila med seboj. Tudi obračun 33. kroga, ki bo 30. aprila ob 19. uri, bomo v živo prenašali na programih Sportkluba.