Dončić prvi strelec arabske ekshibicije, Dallas razpoložen nadvse počitniško

Košarka 5. Okt 202320:34 1 komentar

Košarkarji Dallasa so prvi pripravljalno tekmo pred začetkom nove sezone odigrali na turneji v Združenih arabskih emiratih. Varovance Jasona Kidda je v Abu Dabiju Minnesota porazila s 101:99.

Minnesota Timberwolves, za katere je največ točk (20) zbral Karl Anthony Towns, je vodila od začetka do konca tekme.

Že po petih minutah so si “volkovi” nabrali občutno prednost (19:3), do konca prve četrtine pobegnili na 18 točk razlike (37:19), glavni odmor pa uživali z zalogo sedemnajstih (66:49). Sredi druge četrtine je prednost narasla celo na +29.

V drugem polčasu so Luka Dončić in soigralci vendarle izkoristili “mehko” obrambo Wolves in se približali na pet točk zaostanka, potem pa Minnesoti spet dovolili, da uide in v končnico srečanja vstopi z neulovljivim vodstvom.

Poraz pred očmi legende

Prvi zvezdnik Dallasa je odigral le prvi polčas in bil s 25 točkami v 17 minutah vseeno prvi strelec srečanja. Ljubljančan je dodal še 5 skokov in asistenco ter se enkrat domiselno povezal z novincem na položaju centra, Dereckom Livelyjem II. Pri Minnesoti je imel danes “dopust” prvi zvezdnik franšize Anthony Edwards, sicer pa je priložnost za igro na tekmi dobilo kar 33 (!) različnih košarkarjev.

Srečanje v Etihad Areni pred 18.000 gledalci si je med drugim ogledala tudi NBA legenda, Kareem Abdul-Jabbar. Dallas bo v soboto na Bližnjem vzhodu z Minnesoto odigral še eno prijateljsko srečanje, v torek pa se Dončić vrača v Madrid, kjer bo prvič v karieri igral srečanje proti svoji matični ekipi.