Rekordnega niza Partizanovega zvezdnika je konec (VIDEO)

Evroliga 18. Okt 202310:19 2 komentarja

Navijači Partizana so pred tekmo z Barcelono v Štark Areni pripravili izjemno vzdušje. Tega njihovi ljubljenci tokrat niso uspeli nagraditi z zmago. Ob tem pa je tudi fantastičen niz Kevina Punterja prišel do konca.

Partizan je prvič v letošnji sezoni košarkarske evrolige igral pred zvestimi domačimi gledalci. Ti so pred začetkom obračuna v Štark Areni znova navdušili s prav posebno kuliso.

Vseeno Barcelona po treh krogih ostaja neporažena. Beograjčane je namreč ugnala z 92:83. Katalonci so še osmič zapored ugnali črno-bele, ki imajo po treh krogih zmago in dva poraza. Barcelona ostaja stoodstotna.

“Ključen je bil prvi polčas,” je po tekmi govoril trener Partizana Željko Obradović. “Imeli smo samo tri asistence. V drugem smo igrali bolje, a ne dovolj. Čestitke Barceloni za zasluženo zmago.”

Konec niza Kevina Punterja

Ob porazu Partizana pa se je končal še neverjeten niz Američana Kevina Punterja. Ta je pred včerajšnjim obračunov zadel 68 zaporednih prostih metov v evroligaški konkurenci. Nezgrešljivi niz je trajal vse od 27. januarja 2023. Na tekmi proti Barceloni je sicer zadel prvega, nato pa zgrešil naslednja dva prosta meta. Rekord zdaj stoji pri številki 69.

Zanimiva situacija se je pripetila ob prvem prostem metu Američana. Ta je sicer prvič na črto za proste mete stopil po košu ob osebni napaki. Izvajal je prosti met, ob tem pa je na igrišče pritekel fant, ki je bil zadolžen za brisanje parketa. Sodnik je zato zahteval, da se izvajanje ponovi. Punter je bil natančen. Manj minuto kasneje, ko je zgrešil obakrat.

Partizan že v četrtek čaka naslednji obračun evrolige. Gostujejo pri grškem Olympiacosu.