Francoski zvezdnik s pestjo nad soigralca (VIDEO)

Košarka 10. Apr 202310:23 0 komentarjev
Gobert Anderson incident

Center Minnesote Rudy Gobert je med zadnjo tekmo rednega dela sezone lige NBA proti New Orleansu, ki je odločala o boljšem izhodišču v dodatnih kvalifikacijah za končnico, zakuhal incident. Na klopi je med minuto odmora s pestjo napadel soigralca Kyla Andersona.

Do redko videnega prizora je prišlo na dvoboju med Minnesoto in New Orleansom, ki je odločal o 8. mestu na Zahodu. Ko so domači košarkarji že sredi druge četrtine zaostali za 12 točk, je glavni trener Chris Finch zahteval minuto odmora. Na klopi je precej besed Rudyju Gobertu namenil Kyle Anderson in Francoza močno razjezil. Med drugim naj bi mu zabičal, da pod obročem blokira kakšen met nasprotnika ter naposled zabrusil še naj “zapre ta prekleta usta”.

Centru Timberwolvesov, ki v višino meri kar 216 centimetrov, je prekipelo in je Američana udaril s pestjo. Še večji incident so preprečili njuni soigralci, vodilni možje košarkarske franšize iz Minnesote pa so Francoza predčasno poslali domov.

Incident na klopi Minnesote:

Gobert se je za dejanje opravičil na Twitterju: “Danes so me prevzela čustva. Ne bi se smel tako odzvati, ne glede na to, kaj je bilo izrečeno. Rad bi se opravičil navijačem, ogranizaciji in predvsem Kylu, ki ga imam rad in spoštujem kot soigralca.”

Iz garderobe ušle besede Andersona

Spregovoril je tudi Anderson: “Smo sredi tekme, glave so vroče, šlo je za tekmo, ki smo jo vsi želeli dobiti. Se zgodi. Ni prvič, da se je zgodilo nekaj takšnega. Gremo naprej, želimo si še zmagovati. To bo ostalo v hiši.”

Dogodek sicer ni ostal v hiši. Ne le, da so pretep ujele kamere, nato je na splet pricurljal še zvočni posnetek Andersonovega besa iz garderobe, ko je precej obsojajoce govoril o francoskem centru: “Preveč mu poljubljate rit, a meni govorite, naj se osredotočim. Kaj za vraga, vam ni jasno!? To poletje boste morali sprejeti odločitev.”

Spomnimo, Gobert se je v Minnesoto kot velika okrepitev preselil v odmevni menjavi iz Utaha. Njegov prihod sicer ni preporodil franšize. Nasprotno, letos so Volkovi v rednem delu vpisali štiri zmage (42-40) manj kot lani (46-36). Del zaslug gre sicer pripisati daljši odsotnosti zvezdnika Karla-Anthonyja Townsa.

A to ni edina skrb Volkov. Da to ne bo njihov večer, se je dalo slutiti že v prvi četrtini. Jaden McDaniels je zaradi dveh hitrih osebnih napak odšel proti garderobi in v predoru v jezi udaril v steno ter si poškodoval roko. Podrobnejši pregledi so razkrili celo zlom. Najverjetneje je že končal sezono, Volkovi pa so ostali brez pomembnega člana pred ključno tekmo leta.

Minnesota je kljub težavam po preobratu ugnala Pelikane (113:108) in se z 8. mesta zahodne konference podaja v dodatne kvalifikacije za končnico. Prvo žogico za preboj v sklepni del sezone bodo imeli proti Los Angeles Lakersom. Če bodo neuspešni, jih čaka še popravni poizkus proti zmagovalcu dvoboja New Orleans – Oklahoma City.