Cedevita Olimpija vendarle prekinila črni niz (VIDEO)

Eurocup 24. Jan 202421:24 > 21:26 0 komentarjev
Hamburg - Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili 20 tekem dolg niz brez zmage v evropskem pokalu. Zmaji so visoko zmagali na gostovanju v Hamburgu (114:83).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli prvo zmago v tej sezoni evropskega pokala. Na gostovanju v Hamburgu so slavili s kar 31 točkami prednosti.

Ljubljančani so s tem prekinili niz 20 porazov v evropskem pokalu – pred tem so nazadnje zmagali 1. februarja 2023 – in se izognili neslavnemu rekordu, da bi postali prva ekipa v zadnjih treh sezonah brez zmage v predtekmovanju.

Do konca evropske sezone imajo še dve tekmi. Naslednjo sredo bo v Ljubljani gostovala močna zasedba iz Londona, 7. februarja pa jih v gosteh čaka Pariz, ki je v tej sezoni izgubil le eno tekmo.

Cedevita Olimpija je več kot zasluženo prišla do prvih točk. Vodila je večji del srečanja, že v prvi četrtini si je priigrala dvomestno prednost, zmagovalec pa je bil dokončno odločen sredi drugega dela oziroma na začetku zadnje četrtine, ko je semafor v Hamburgu kazal rezultat 90:62.

Ljubljančani so koncu zabeležili celo tretji najboljši točkovni izkupiček sezone v evropskem pokalu – 120 točk sta dosegla Cluj po podaljšku in Pariz, 118 pa jih je zbral Hapoel – ter svojega najvišjega v sezoni v vseh tekmovanjih. Izboljšali so 106 točk iz zadnje tekme v ligi Aba proti Igokeji.

Pri Cedeviti Olimpiji se je med strelce vpisalo vseh dvanajst igralcev. Največ točk so dosegli Jaka Blažič (24 točk, met 10/16, indeks 31), Justin Cobbs (16 točk, 8 podaj, indeks 26) in DJ Stewart (15 točk).