Krko pred dodatnimi kvalifikacijami rešil Partizan

Košarka 26. Apr 202117:44 > 18:04 0 komentarjev
Luka Lapornik, KK Krka
Košarkarji Krke so bili zadovoljni po zmagi proti Rogaški. Foto: Luka Lapornik, KK Krka

Košarkarji novomeške Krke so v zadnjem krogu rednega dela sezone v ligi ABA izgubili na gostovanju pri FMP-ju z 91:85. Kljub porazu bo Krka v jadranski ligi igrala tudi prihodnjo sezono, saj se je po zaslugi Partizana, ki je premagal Split, rešila dodatnih kvalifikacij za obstanek.

Krka je pred 26. krogom zasedala nehvaležno 13. mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije, v katere se uvrsti še drugouvrščena ekipa iz druge ABA lige. Za rešitev s 13. mesta sta obstajala dva scenarija. Najbolj preprost je bil zmaga pri FMP-ju. V primeru neuspeha, bi Krko lahko rešil Partizan z zmago nad Splitom.

Krka je žal sezono končala s porazom, 18. v sezoni. Na srečo se je izšel vsaj rezervni scenarij, saj je Partizan visoko premagal Split (80:58) in tako Novomeščane rešil pred 13. mestom.

Krka je dobro igrala od začetka obračuna. Met je stekel Nejcu Bariću, ki je na tekmi zadel kar šest trojk, dobre predstave je nadaljeval Edin Vrabac, ki je energijo ekipi dal tudi z lepim zabijanjem. Največ so Krkaši vodili sredi druge četrtine, ko so po trojki Luke Lapornika povedli s 27:35. A je FMP predvsem po zaslugi Stefana Đorđevića hitro ujel priključek.

Drugi polčas smo spremljali zelo izenačen obračun, v katerem je končnico bolje odigral FMP. Odločilne točke sta s črte prostih metov minuto pred koncem prispevala Stefan Lazarević in Jaylen Joseph Hands.

Pri domačih je bil prvi strelec Marko Radonjić, zbral je 20 točk. Z enakim dosežkom je dvoboj v Beogradu končal tudi Barić.

Ideja je bila seveda, da zmagamo. Želja je bila ogromna, igralcem nimam kaj zameriti, borili so se do konca. FMP je korektno odigral, čestitam jim za zmago. Čestitam tudi mojim igralcem. V 11 dneh smo odigrali že šesto tekmo, kapo dol, da so ostali na nogah,” je svojim fantom po tekmi čestital trener Krke Dalibor Damjanović.

Krka je sezono tako sklenila na 12. mestu. V dodatne kvalifikacije mora Split. Razplet je glede na potek sezone zaslužen, meni Damjanović. “Zahvalil bi se vsem moštvom, ki so do konca sezone igrali na zmago. Ker smo Split premagali v gosteh, ki je doma izgubil tudi z Borcem, se mi zdi realno, da nam ni treba v dodatne kvalifikacije in smo ostali v Ligi ABA.”