Mornar izkoristil slab začetek in zadnjo četrtino zmajev

Košarka 11. Apr 202321:33 0 komentarjev
Cedevita Olimpija-JL Bourg Mincidelice

25. krog košarkarske lige ABA se he zaključil z gostovanjem Cedevite Olimpija pri črnogorskem Mornarju. Zmaji so klonili s 75:78 (25:23, 45:44, 70:61).

Košarkarji Cedevite Olimpije so bili danes na zadnjem gostovanju v regionalni ligi v rednem delu. Že pred tekmo so si zagotovili ne samo končnice, pač pa tudi prednost domačega terena v prvem krogu izločilnega dela tekmovanja. Danes pa so po slabem začetku in predvsem slabi zadnji četrtini priznali premoč ekipi z dna lestvice, ki je na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni v Ljubljani decembra visoko izgubila z 79:100.

Že začetek je kazal, da Ljubljančanom tokrat ne bo šlo po željah. Celoten prvi polčas je bil Mornar povsem enakovreden, imel več skokov in brez težav držal korak s favoriziranimi gosti, ob polčasu pa zaostajal le za točko.

V tretji četrtini je vendarle kazalo, da so se gostje prebudili. Bili so strelsko bolj učinkoviti, to pa se je poznalo tudi na semaforju, saj so po 30 minutah vodili za devet točk.

A v zadnjem delu so spet močno popustili. Črnogorska ekipa je po strelskem mrku tekmecev v uvodnih štirih minutah prišla do minimalnega zaostanka in nato celo povedla (73:72). Ko je nato v zadnji minuti Balša Živanović zadel trojko za domače vodstvo, so se gostje skušali rešiti z meti izkušenega Josha Adamsa. A je najprej zgrešil trojko, v zadnjem napadu pa met za dve za izenačenje, nato so domači s prostim metom le še potrdili zmago.

Za goste je sicer Adams kot najboljši končal pri 24 točkah, pri domačih pa se je ob Živanovću (19) izkazal še slovenski reprezentant Gregor Glas, ki v Baru igra kot posojen igralec Cedevite Olimpije, dosegel je 11 točk.

Cedevita Olimpija bo do konca rednega dela igrala še dve tekmi v domači dvorani, najprej z Mego 15. aprila, nato pa še zaostali dvoboj 3. kroga s Crveno zvezdo 24. aprila.