Westbrook nadaljuje z izjemnimi predstavami

Liga NBA 12. Jan 20179:26 > 9:43
Getty Images

V noči iz srede na četrtek so košarkarji Oklahome s 103:95 ugnali Memphis. Gonilna sila Thunderjev je bil Russell Westbrook, ki je z včerajšnjo predstavo izenačil lansko število trojnih dvojčkov (18).

Russell Westbrook včeraj ni bil pri metu (6/19), je pa zato dobro razigraval soigralce. Tekmo je končal pri 24 točkah in dodal še 13 skokov ter 12 podaj. Organizator igre Oklahome se je tako razveselil že 55. trojnega dvojčka v karieri.

Oklahoma ima v zadnjih dveh sezona neverjetno razmerje zmag, ko Westbrook doseže trojni dvojček. V tem primeru so vpisali kar 33 zmag in doživeli le 3 poraze.

Dobro je igral tudi Enes Kanter, ki je dodal 19 točk. Oklahoma se je s to zmago Grizlijem vsaj nekoliko oddolžila za najhujši poraz v letošnji sezoni (80:114). Takrat je bil Westbrook izključen.

Drugi zaporedni poraz v 24 urah so doživeli lanski prvaki iz Clevelanda. Tokrat so 86:102 klonili v Portlandu. Trail Blazersi so tekom srečanja vodil tudi za 24 točk, dobili so vse četrtine.

Saša Vujačić ob porazu New Yorka proti vse bolj razigrani Philadelphiji ni igral. 76-ersi so se vrnili po 17 točkah zaostanka in tako slavili še četrtič na zadnjih petih tekmah. Joel Embiid je dosegel dvojni dvojček (21 točk in 14 skokov). Po srečanju je bil zelo razočaran Carmelo Anthony, ki v zadnji četrtini ni dosegel nobene točke, za nameček pa je T. J. McConnell preko njega dosegel zmagoviti koš. “Sem zelo, zelo razočaran. Sploh ne vem, kaj bi povedal. To je nesprejemljivo,” je po devetem porazu na zadnjih desetih tekmah povedal Anthony.

Košarkarji Miamija, ki bo v noči na soboto gostoval v Milwaukeeju, so imeli pri pristajanju letala povišan adrenalin. Pri pristanku je prišlo do zdrsa, a do večje nesreče ni prišlo. Iz kluba so sporočili, da letalo v nobenem trenutku ni zapustilo pristajalne steze. Vsi potniki na krovu so jo odnesli brez poškodb.