Ob 2:00 na SK 1: Končno zmaga Curryja proti Jamesu?

Liga NBA 16. Jan 201714:14 > 14:19
Getty Images

Današnji večer bo na Sportklubu minil v znamenju lige NBA. Po uvodnem ogrevanju ob 19:00 in 21:30 ob 2:00 v noči na torek sledi nova poslastica v režiji najboljših ekip zadnjih sezon. Bo Golden State po štirih zaporednih porazih le našel recept za Cleveland? Odgovor dobite na SK 1!

Cleveland je bil na Božič že četrtič zapored boljši od Golden State, čeprav so bili večji del srečanja v podrejenem položaju in v zadnji četrtini že zaostajali s 14 točkami razlike. Bojevnikom v boju z LeBronom Jamesom in soigralci ni pomagal niti Kevin Durant. “Oni so sedaj še bolj nevarni, kot lani, kar je zelo težko, ker so bili že lansko leto zelo dobri. Letos so še boljši,” meni James, ki je za Božič prispeval 31 točk in 13 skokov, strelec odločilnega koša Kyrie Irving in Kevin Love pa 25 oziroma 20.

Golden State veliki derbi lige NBA pričakuje sorazmerno spočit. V zadnjih treh tednih je bilo njihovo najdaljše gostovanje v Sacramentu, po četrtkovi zmagi proti Detroitu pa so imeli kar tri polne dni časa za polnjenje baterij in pripravo na srečanje v Oracle Areni. “Zelo pomembno je, da igramo dobro. Moramo biti boljši. Še veliko dela je pred nami,” se zaveda Draymond Green.

Po porazu s konjeniki je Golden State dobil sedem od osmih srečanj, klonili so le proti Memphisu, ki je v zadnji četrti nadoknadil kar 24 točk zaostanka. Aktualni prvaki na drugi strani obračun proti bojevnikom pričakujejo po šestih gostovanjih v 11 dneh. V petek so proti Sacramentu preknili mini niz dveh zaporednih porazov, ko se je izkazal tudi najnovejši prišlek Kyle Korver (25 minut, 18 točk). “Dobro je igrati takšno tekmo in si okrepiti samozavest. To ni nič novega za mene. Vedel sem, da bom potreboval malo časa. Vznemirjen sem, ker sem del te ekipe,” je dejal Korver, ki je na prvih dveh tekmah v dresu Clevelanda ob skromnem metu iz igre 2/10 zbral vsega štiri točke.

Pred velikim spopadom bojevnikov in konjenikov si ob 19:00 v živo na SK 1 oglejte srečanje med New Yorkom Saše Vujačića in Atlanto, ob 21:30 pa sledi še obračun med Milwaukeejem in Philadelphio.