Bojevniki ponižali Milwaukee in zapretili Dallasu (VIDEO)

Košarka 7. Mar 20247:12 0 komentarjev
Steph Curry
Steph Curry Foto: Profimedia

Golden State Warriors so v najzanimivejšem obračunu razbili Milwaukee Bucks s kar 125:90 in se na zahodu približali Dallasu na vsega eno zmago zaostanka.

Jelenčki so na gostovanje k Bojevnikom odšli po sedmo zmago zapored, a ostali praznih rok. Steph Curry in druščina ne le, da so prekinili zmagoviti niz Milwaukeeja, goste so razbili s 125:90 ter se z novo zmago na lestvici Dončićevemu Dallasu, ki je v krizi, približali le na eno zmago zaostanka.

Bojevniki so že ob polčasu vodili za več kot 20 točk in četudi se je Milwaukee v tretji četrtini malce približal, domača zmaga nikoli ni bilo ogrožena. V zadnji četrtini se je prednost spet povzpela na neulovljive razdalje za končnih 125:90.

Ena izmed šestih trojk Curryja:

Prvi zvezdnik Goldena Stata Curry je v 31 minutah dosegel 29 točk, dodal še osem skokov in pet asistenc. V 10 poskusih je zadel šest trojk. Pri Milwaukeeju pa je bil s 23 točkami najboljši Giannis Antetokounmpo, ki se je vrnil po eni tekmo počitka zaradi poškodbe.

“Zaradi narave lige NBA vas lahko zbije avtobus, kot nas je v Bostonu, in obstaja skušnjava, da bi pozabili na obseg dela, ki smo ga vložili v zadnjem mesecu in pol, in tudi identiteto, ki smo jo ustvarili,” je po obračunu dejal Curry.

Kaj se je dogajalo drugje?

Na drugih tekmah v ligi NBA so košarkarji Orlando Magic v sredo svoj niz neporaženosti podaljšali na pet tekem, ko so premagali Washington Wizards v gosteh s 119:109.

Franz Wagner (28 točk) in Paolo Banchero (25) sta bila najboljša pri ekipi Magic, ki je v eni fazi druge četrtine zaostajala za 21 točk. Washington je medtem vpisal 16. zaporedni poraz, s čimer so izenačili negativni rekord franšize. Čarovniki ostajajo zakoreninjeni na začelju vzhodne konference z najslabšim rezultatom lige 9-53 v zmagah in porazih.

V Houstonu so si košarkarji Los Angeles Clippers opomogli po zaostanku 20 točk v drugi četrtini in premagali Rockets s 122:116.

Kawhi Leonard je bil najboljši pri Clippersih z 28 točkami, Paul George in James Harden pa sta dosegla po 21. Zasedba iz Los Angelesa je pri 40-21 v zmagah in porazih za četrto mesto zahoda.

Medtem ko so Clippersi slavili zmago, so njihovi mestni tekmeci Los Angeles Lakers izgubili s 120:130 proti Sacramento Kings. De’Aaron Fox je razbil obrambo jezernikov s 44 točkami, Malik Monk pa je dodal 26 točk s klopi.

Lakersi so v prvi četrtini vodili z 19, a se je Sacramento vrnil s 44:20.

Philadelphia 76ers se je medtem znašla v težavah ob odsotnosti poškodovanih Joela Embiida in Tyresa Maxeya. Sixersi so doma izgubili s 109:115 proti Memphis Grizzlies, ki so prav tako brez ključnih igralcev, vključno z odstotnima Ja Morantom in Desmondom Baneom.