Dončić z edinstvenim dosežkom ob bok legendam lige NBA (VIDEO)

Košarka 7. Dec 20239:13 0 komentarjev
Luka Dončić

Luka Dončić je s trojnim dvojčkom v prvem polčasu postavil nov mejnik v ligi NBA. Sploh prvi je presegel mejo 25 točk, 10 skokov in 10 asistenc v zgolj dveh četrtinah tekme.

29 točk, 10 skokov, 10 asistenc je bila Dončićeva statistika v prvem polčasu tekme proti Utahu. Na vprašanje, če je vedel, da je blizu trojnemu dvojčku v prvi četrtini, je Luka odgovoril: “Seveda. Šel sem po zadnji skok in zadnjo asistenco.”

Dallas je nasprotnike iz Salt Lake Cityja “povozil” in jih premagal za kar 50 točk (147:97) – tretja najvišja zmaga v zgodovini Dallasa.

Slovenski reprezentant je zdaj že na devetem mestu na večni lestvici lige NBA po številu trojnih dvojčkov. V svoji mladi karieri jih je zbral že 60. S tem je na devetem mestu prehitel legendarnega Larryja Birda, s katerim so ga pred prihodom v ligo marsikdaj primerjali. Na prvem mestu je Russell Westbrook, ki je pri številki 198. V prvi deseterici so od aktivnih košarkarjev še Nikola Jokić (113), LeBron James (108) in James Harden (78).

“Izjemno je. Ne vem, kaj naj rečem. Vsi vemo, kdo je Larry Bird, zato je dosežek res nekaj posebnega,” je po tekmi sijal Dončić.

Dončić se je na koncu ustavil pri 40 točkah, 10 skokih in 11 asistencah v slabih 32 minutah igre.

To je bil njegov sedmi trojni dvojček s 40 točkami, s čimer se je na četrtem mestu po tej statistični prvini izenačil celo z Wiltom Chamberlainom.

Pohvale so letele tudi s strani njegovih soigralcev. “Luka je zadeval met za metom. Mislil sem, da bo končal pri 50 točkah, 20 skokih in 20 asistencah,” se je pošalil Tim Hardaway Jr.