Dallas tudi brez Dončića povozil Portland

Košarka 6. Jan 20244:45 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so še na drugi zaporedni tekmi povsem nadigrali ekipo Portland Trail Blazers. Teksašani so bili tokrat boljši s 139:103. Luka Dončić zaradi otečenega desnega gležnja tokrat ni zaigral.

Zvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić zaradi otečenega desnega gležnja ni igral na tekmi v noči na soboto proti Portland Trail Blazers.

Dončić je bil že nekaj ur pred začetkom vprašljiv za nastop na obračunu.

“Videli bomo, kako bo šlo naprej,” je pred tekmo dejal trener Dallasa Jason Kidd. “Upajmo, da bo zaigral že na naslednji tekmi.” Slovenski zvezdnik bo imel naslednjo priložnost za nastop v noči na ponedeljek na tekmi z Minnesoto.

Ob odsotnosti Dončića, ki v tej sezoni na 32 tekmah v povprečju dosega 33,7 točke, 8,3 skoka in 9,3 asistence na tekmo, je tokrat vajeti igre prevzel Kyrie Irving.

31-letni organizator igre je bil pričakovano prvi igralec večera, saj je dosegel 24 točk, 9 skokov in dodal še pet asistenc.

V prvem polčasu so pri Dallasu, poleg Irvinga, največ pokazali Jaden Hardy, Josh Green in Seth Curry, kar je bilo dovolj za prednost 11 točk ob polčasu (62:53).

Dober prvi, še boljši drugi polčas

V celotni tretji četrtini je bilo praktično vse na strani Mavericksov. Varovanci Jasona Kidda so tretjo četrtino dobili s kar 40:16.

Drugemu zvezdniku zasedbe iz Teksasa na drugi zaporedni tekmi v četrti četrtini ni bilo treba odigrati nobene minute, saj je bila prednost več kot dovolj velika.

Dallas bo v nedeljo nadaljeval sedem tekem dolg niz domačih tekem, ko bo gostovala ekipa Minnesota Timberwolves.

Boston ostaja trdnjava

Jayson Tatum je dosegel 30 točk in pet metov za tri točke ter pomagal Bostonu, da je v domači dvorani zmagal še 17. v tej sezoni.

Celticsi niso nikoli zaostajali, v prvem polčasu so vodili za 36 točk in dosegli 17 trojk.

Lauri Markkanen je za Utah dosegel 17 točk.

Brunson junak New Yorka

Jalen Brunson je zadel štiri trojke in dosegel 30 točk ter popeljal New York Knicks do zmage nad Philadelphio 76ers s 128:92.

Quentin Grimes je dodal 18 točk, Isaiah Hartenstein pa 17 in pomagal Knicksom do tretje zaporedne zmage. Donte DiVincenzo je prav tako zadel štiri trojke in dosegel 14 točk.

Joel Embiid je pri Sixersih dosegel 30 točk in 10 skokov. Embiid je svoj rekord franšize podaljšal na 16 zaporednih tekem s 30 točkami in 15 zaporednih tekem s 30 točkami in 10 skoki.

Haliburton znova razigraval

Tyrese Haliburton je prispeval 18 od 50 asistenc, kar je bil rekord Indiane, ta pa je v noči na soboto za šesto zaporedno zmago ugnala Atlanto.

Haliburton, ki je z 12,8 asistencami na tekmo vodilni v ligi NBA, je v nekaj več kot 25 minutah dosegel tudi 10 točk in 8 skokov. Myles Turner je Indiano vodil s 27 točkami, Bennedict Mathurin jih je dosegel 18, Bruce Brown 17 in Aaron Nesmith 15.

Indiana je proti Hawksom še drugič v tej sezoni dosegla 150 točk, potem ko je 21. novembra v Atlanti ob zmagi s 157:152 postavila rekord sezone v ligi.

Dejounte Murray je bil prvi strelec Atlante s 30 točkami. Trae Young je zgrešil svojih prvih sedem metov in končal s 13 točkami ob metu iz igre 4/18, hkrati je zadel le en met za tri točke iz enajstih poskusov.

Orlando Magic pa je na gostovanju presenetil Denver, aktualnim prvakom ni pomagalo niti 29 točk Nikole Jokića. Pri Floridčanih je blestel Paolo Banchero s trojnim dvojčkom (32 točk, 10 skokov, 11 asistenc).