Dončić in druščina z ekipno igro do pomembne zmage

Košarka 27. Apr 20244:47 3 komentarji
Luka Dončić

Košarkarji Dallasa so na tretji tekmi serije s 101:90 ugnali Los Angeles Clippers in so se pred nadaljevanjem končnice proti moštvu iz mesta angelov prvič znašli v prednosti. Maverickse je do zmage vodil slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je 22 točkam dodal 10 skokov in 9 asistenc.

Dallas je tako prišel do vodstva z 2:1 v seriji in bo imel v nedeljo priložnost za novo zmago pred domačim občinstvom.

Prva četrtina se sicer ni začela po notah zasedbe iz Teksasa, saj ni stekel met v napadu. V prvih 12 minutah so Mavericksi zgrešili vseh osem metov za tri točke. Toda domačini so kljub temu ohranjali stik z Los Angeles Clippers po zaslugi odlične obrambe.

Če je bila prva četrtina slaba, je bila druga toliko boljša. Varovanci Jasona Kidda so našli pravi ritem, dobra obramba se nadaljevala, steklo pa je tudi v napadu. Luka Dončić je odigral celotno četrtino in dosegel 12 točk ter zbral še 5 skokov in 5 asistenc.

Dallas je drugo četrtino dobil za kar 18 točk in na glavni odmor odšel z rezultatom 54:41.

V nadaljevanju srečanja so se znova nekoliko prebudili gostujoči košarkarji, ki so se po zaslugi nekoliko slabše igre Dallasa v napadu nekoliko približali.

Vendar ko se je napad Teksašanov nekoliko ohladil, se je ogrel Kyrie Irving, ki je v ključnih trenutkih dosegal koše, ki so ohranjali prednost Dallasa.

V zadnji četrtini se je še dodatno zaiskrilo. V središču pozornosti se je znašel Russell Westbrook, ki si je sicer že v prvi četrtini prislužil nešportno osebno napako, tokrat pa je bil po prekršku nad Dončićem izključen iz igre.

Toda tudi ta vložek ni zmedel košarkarje Dallasa, ki so tekmo na koncu varno pripeljali do konca. 25-letni Slovenec je tekmo ob stoječih ovacijah zapustil dobri dve minuti pred koncem

Dončić je spet blestel tudi v obrambi, kar bo očitno v končnici njegov zaščitni znak.

Četrta tekma v seriji bo na sporedu že v nedeljo, tokrat v zelo ugodnem terminu tudi za slovenske ljubitelje košarke, in sicer s pričetkom ob 21.30.