Nikola Jokić najboljši na svetu, ne pa tudi v Srbiji

Košarka 9. Jan 202418:59 0 komentarjev
Nikola Jokić Bogdan Bogdanović
Nikola Jokić in Bogdan Bogdanović. Foto: Profimedia

Srbska košarkarska zveza je za najboljšega košarkarja leta 2023 izbrala Bogdana Bogdanovića. Ta je reprezentanci pomagal do srebrne medalje na svetovnem prvenstvu.

Srbska košarkarska zveza najboljšega košarkarja države zbira skupaj s srbskimi novinarji. V letu 2023 je največ glasov prejel Bogdan Bogdanović.

Srbija je v polfinalu svetovnega prvenstva ugnala reprezentanco Kanade, v finalu pa premoč priznala Nemčiji. Junaška predstava ni ostala neopažena. Bogdanović se je skupaj z Luko Dončićem uvrstil v najboljšo peterko prvenstva. V povprečju je dosegal po 10 točk na tekmo, ob tem je na svoj račun vpisal še 4,6 skoka, 3,3 asistence in 2,1 ukradene žoge na tekmo.

Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović v srbskem dresu. Foto: profimedia

Član Atlante je prejel 27 glasov, drugo mesto pa je zasedel MVP finala lige NBA Nikola Jokić, ki je z Denverjem osvojil svoj prvi šampionski prstan.

Kljub temu, da velja za najboljšega košarkarja na planetu, pa mu je nagrada spolzela iz rok. Jokić namreč po dolgi NBA sezoni Srbiji na svetovnem prvenstvu ni priskočil na pomoč.

Bogdanović je ob prejeti nagradi povedal: “Hvaležen sem zvezi in vsem novinarjem, ki so me izbrali. To je zame velika čast. Se vidimo naslednje poletje.”

31-letnik v letošnji NBA sezoni igra odlično. V povprečju dosega slabih 18 točk na tekmo. Je en izmed favoritov za naziv najboljšega košarkarja, ki prihaja s klopi.