Noč za pozabo, boleč poraz Dončićevega Dallasa

Košarka 10. Jan 20246:36 2 komentarja
Luka Dončić. Foto: Profimedia

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči iz torka na sredo doživeli hud domač poraz proti zasedbi Memphis Grizzlies (103:120).

Košarkarji Dallas Mavericks so nepričakovano zaključili niz treh zaporednih zmag. Na domačem parketu telički niso uspeli potrditi statusa favorita proti 13. ekipi zahoda Memphis Grizzlies, ki je v American Airlines centru slavila s 120:103.

Gostje so z izjemo uvoda v obračun vodili praktično celotno tekmo, njihova prednost niti enkrat v drugem polčasu ni padla pod deset točk. Grizliji so blesteli z raznovrstno igro, ki je kravžljala živce obrambi Dallasa, na koncu je šest košarkarjev gostov doseglo dvomestno število točk. Blestel je Desmond Bane, ki se je ustavil pri 32 točkah in devetih asistencah.

Poraz Memphisa je še bolj presenetljiv, ker sta zaradi poškodbe tekmo izpustila Ja Morant in Jaren Jackson Jr. Morant, ki je uvod sezone izpustil zaradi posedovanja orožja, je zaradi poškodbe rame že končal sezono, možnosti grizlijev za vidnejši dosežek v tej sezoni pa so praktično nične.

Nova poškodba Dončića

Podobno kot celotna ekipa Dallasa je bil nerazpoložen tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki pa je vseeno večer končal z 31 točkami (met iz igre 9/21), 6 skoki in prav toliko asistencami. Še dve točki več je dosegel drugi zvezdnik ekipe iz Teksasa Kyrie Irving, a prave pomoči soigralcev ni bilo.

Za nameček je Ljubljančan, ki ga že dlje časa muči poškodba stegenske mišice, težave pa ima tudi z gležnjem, staknil novo poškodbo. Že v prvi četrtini je ob padcu Dončić začutil bolečine v levi nogi, a je stisnil zobe in ostal na parketu. Videli bomo, ali bo vse skupaj uspel pozdraviti do noči iz četrtka na petek, ko v Dallasu gostujejo New York Knicks.

Varovanci Jasona Kidda so trenutno z 22 zmagami in 16 porazi na 7. mestu zahodne konference, Memphis je kljub zmagi daleč od mest, ki prinašajo končnico. Izkupiček 13-24 je dovolj le za 13. mesto.