Slovenci na zvezdniškem turnirju v Malagi izgubili še proti ZDA (VIDEO)

Košarka 12. Avg 202323:47 0 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca je na zvezdniškem turnirju v Malagi doživela drugi poraz. Brez Luke Dončića, ki je v petek proti Španiji dobil neprijeten udarec v stegensko mišico in preventivno izpustil tekmo, jo je selekcija ZDA premagala z 92:62 (27:20, 47:31, 67:49).

Slovenska košarkarska reprezentanca je na zvezdniškem turnirju v Malagi doživela drugi poraz. Brez Luke Dončića, ki je v petek proti Španiji dobil neprijeten udarec v stegensko mišico in preventivno izpustil tekmo, jo je selekcija ZDA premagala s 30 točkami razlike.

Za Slovenijo je bila to predzadnja prijateljska tekma v okviru priprav na svetovno prvenstvo, ki se bo začelo 25. avgusta na Japonskem, Filipinih in v Indoneziji. V šestih nastopih je zabeležila zmagi proti Kitajski in Črni gori ter dvakrat izgubila z Grčijo ter po enkrat z evropskimi in svetovnimi prvaki Španci ter danes z olimpijskimi zmagovalci in prvimi favoriti SP.

V odsotnosti kapetana Dončića, ki ima na štirih odigranih tekmah v pripravah povprečje 22,5 točke, 8,5 podaje in 7,5 skoka, sta največ točk za Slovenijo dosegla Gregor Glas, ki je ob metu 4:6 za tri točke zbral 14 točk, Zoran Dragić (8 točk, trojke 2:4). Mike Tobey (4 točke) in Bine Prepelič (4 točke) sta imela po sedem skokov, Žiga Samar (5 točk) pa pet podaj.

Pri Američanih, ki se bodo na SP predstavili z mlado zasedbo iz lige NBA brez zvezdnikov, a šampionskim trenerjem Stevom Kerrom, sta bila najbolj učinkovita Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves) 15 s točkami in Jalen Brunson (New York Knicks), ki jih je dosegel enajst.

Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića bodo v torek odpotovali v Tokio, kjer jih 19. avgusta čaka zadnja pripravljalna tekma proti Japonski, uvodno preizkušnjo na SP pa bodo igrali 26. avgusta proti Venezueli. V skupini F igrata še reprezentanci Zelenortskih otokov in Gruzije.

Brez kapetana in prvega zvezdnika je bila Slovenija več ali manj obsojena na neuspeh. Manjkale so njegove točke v napadu – Slovenija je v vsakem polčasu dosegla po 31 točk, pri organizaciji napadov in prenosu žoge je naredila številne napake (18 izgubljenih žog, 12 v prvem polčasu) in tekmecu omogočila lahke zaključke, želja in borbenost v obrambi pa ni bila dovolj za hitro in skočno zasedbo ZDA.

Američani so vodili vseh 40 minut. Že v prvi četrtini so prišli do dvomestne prednosti, ki so jo v tretji četrtini povišali na 55:35, nato pa malce spustili ritem in Sloveniji omogočili, da je prišla do relativno častnega poraza.

ZDA – Slovenija 92:62 (27:20, 20:11, 20:18, 25:13)

* Dvorana Jose Maria Martin Carpena, gledalcev 10.000, sodniki: Cortes, Peruga, Torres (vsi Španija).
* Slovenija: Samar 5, Nikolić 4, Tobey 4, Blažič 5 (2:4), Hrovat 4, Morgan 7 (1:1), Dimec 5 (1:2), Dragić 8 (2:2), B. Prepelič 4, Glas 14 (2:3), Čebašek 2.
* ZDA: Haliburton 10 (1:1), Bridges 9, Johnson 8, Ingram 7, Banchero 8, Portis 8, Edwards 15 (0:1), Brunson 11 (2:2), Hart 2, Jackson 2 (2:2), Kessler 2, Reaves 10.
* Prosti meti: Slovenija 8:12, ZDA 5:6.
* Met za dve točki: Slovenija 15:32, ZDA 30:46.
* Met za tri točke: Slovenija 8:29 (Glas 4, Dragić 2, Blažič, Samar), ZDA 9:33 (Johnson 2, Reaves 2, Haliburton, Bridges, Ingram, Edwards, Brunson).
* Skoki: Slovenija 33 (29 + 4), ZDA 47 (35 + 12).
* Osebne napake: Slovenija 18, ZDA 18.