Luka Dončić ob koncu mundiala del elite

Košarka 10. Sep 202317:09 1 komentar
Luka Dončić

Na 19. svetovnem prvenstvu v košarki so po zgodovinskem prvem naslovu Nemčije razglasili tudi najboljše posameznike. Za najboljšega igralca finalnega dvoboja je bil izbran Franz Wagner, za najkoristnejšega igralca turnirja Dennis Schröder. Luka Dončić je bil prvi strelec in se hkrati uvrstil v najboljšo peterko.

Po 17 dneh, dveh skupinskih delih na treh različnih lokacijah – Okinavi, Džakarti in Manili – ter 92 odigranih tekmah, so prvič v zgodovini svetovni prvaki postali nemški košarkarji. Lovoriko so prejeli iz rok legendarnega Paua Gasola.

Nemci so tudi edina neporažena reprezentanca tega mundiala in so po vrsti ugnali: Japonsko, Avstralijo, Finsko, Gruzijo, Slovenijo, Latvijo, ZDA in Srbijo.

Individualne nagrade:

MVP svetovnega prvenstva: Dennis Schröder

Prva peterka turnirja: Dennis Schröder (NEM), Shai Gilgeous-Alexander (KAN), Anthony Edwards (ZDA), Bogdan Bogdanović (SRB), Luka Dončić (SLO)

Najboljši strelec: Luka Dončić (27 točk na tekmo; skupno 216)