Benjamin Šeško je natanko tam, kjer je želel biti

Nogomet 26. Feb 202417:19 0 komentarjev
Benjamin Šeško po golu na sobotnem derbiju v Münchnu. FOTO: Profimedia.

Benjamin Šeško je s sobotnim nastopom na kultni Allianz Areni v Münchnu vnovič dokazal, da se je po nekaj začetnih težavah pri RB Leipzigu ustalil in se v Nemčiji odlično znašel.

Medtem ko RB Leipzigu v domačem prvenstvu v začetku leta ne gre vse po načrtih, saj je v uvodnih sedmih tekmah zbral le sedem točk in ima trenutno na petem mestu prvenstvene lestvice kar 21 točk zaostanka za vodilnim Bayerjem Leverkusnom, s katerim čudeže ustvarja Španec Xabi Alonso, za Benjamina Šeška velja ravno obratno.

“Prepričan sem, da bo v drugem delu sezone še precej bolje,” je komajda 20-letni slovenski napadalec v začetku leta povedal v intervjuju za Sportklub in v naslednjih tednih svoje napovedi uresničil.

Medtem ko je v prvem delu sezone 2023/24 v začetni enajsterici Leipziga odigral le pet od 25 tekem v vseh tekmovanjih, je letos od prve minute zaigral na sedmih od osmih tekem svojega kluba, ki je zanj lani poleti RB Salzburgu odštel 24 milijonov evrov. To je slovenski rekord.

Benjamin Šeško v letu 2024:

13. januar (prvenstvo): RB Leipzig – Eintracht Frankfurt 0:1 (67 minut)
20. januar (prvenstvo): RB Leipzig – Bayer Leverkusen 2:3 (74 minut)
27. januar (prvenstvo): Stuttgart – RB Leipzig 5:2 (90 minut, 1 gol)
4. februar (prvenstvo): RB Leipzig – Union Berlin 2:0 (90 minut, 1 gol)
10. februar (prvenstvo): Augsburg – RB Leipzig 2:2 (72 minut, 1 gol)
13. februar (liga prvakov): RB Leipzig – Real Madrid 0:1 (90 minut)
17. februar (prvenstvo): RB Leipzig – Borussia Mönchengladbach 2:0 (23 minut)
24. februar (prvenstvo): Bayern München – RB Lepipzig 2:1 (90 minut, 1 gol)

Pozimi si je pridobil trenerjevo zaupanje

Očitno je visokorasli in hitronogi mladenič iz Radeč pozimi prepričal trenerja Marca Roseja, ki ga je od prve minute v ogenj poslal na uvodni tekmi leta ob porazu proti Eintrachtu Frankfurtu z 0:1, v začetni enajsterici pa je kljub temu, da ni zadel, ostal tudi pri porazu proti Bayerju z 2:3 na drugi in hudem porazu proti Stuttgartu z 2:5 na tretji tekmi leta.

Na tej tekmi smo dočakali prvi Šeškov gol v letošnjem letu, med strelce pa se je vpisal tudi na treh od preostalih petih tekem, na katerih je bil na igrišču od prve minute.

Zadel je pri zmagi nad Unionom Berlinom z 2:0, remiju z 2:2 proti Augsburgu in na zadnji tekmi v Münchnu, ko je zatresel mrežo slovitega Bayerna za izenačenje na 1:1.

V Münchnu je bil boljši le Harry Kane

Oba gola za Bavarce je na tej tekmi zabil angleški superzvezdnik Harry Kane.

Napadalec, ki je pred začetkom sezone za rekordnih 95 milijonov evrov prišel iz londonskega Tottenhama, je bil tudi edini od 31 nogometašev na igrišču, ki je bil s strani algoritma Sofascore ocenjen bolje (7,6) od Šeška. Ta si je za svojo predstavo prislužil oceno 7,5.

Omeniti velja, da je slovenski dragulj na tej tekmi pretekel 12 kilometrov in pol, dosegel pa hitrost kar 35,2 kilometra na uro, kar ob višini in tehničnem znanju le potrjuje njegov potencial.

Benjamin Šeško v sezoni 2023/24:

Prvenstvo: 20 tekem (850 minut), 7 golov
Liga prvakov: 7 tekem (318 minut), 2 gola
Pokal: 2 tekmi (100 minut), 2 gola
Nemški superpokal: 1 tekma (26 minut), brez gola
SKUPAJ: 30 tekem (1.294 minut), 11 golov

Pravzaprav se je Šeško med strelce vpisal na štirih od zadnjih petih tekem, a so mu zadetek na prvi tekmi osmine finala proti slovitemu Real Madridu razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Mnogi so prepričani, da neupravičeno.

Skupaj je Šeško v tej sezoni odigral 30 tekem za Leipzig v vseh tekmovanjih in zabil 11 golov v 1.294 minutah igre, kar pomeni, da se med strelci v povprečju pojavi na vsake 117,6 minute, kar je zelo lepo povprečje.

Zanimivo je, da je skorajda polovico, 596 minut, zbral na osmih tekmah Leipziga v letu 2024.

Nadaljevanja sezone se lahko veseli(mo)

Kakorkoli že, Šeško je pri Leipzigu trenutno natanko tam, kjer si je želel biti, pred njim pa so meseci, ki se jih lahko zelo veseli. In mi skupaj z njim.

Vrhunec seveda sledi poleti, ko ga čaka nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji, kjer od njega pričakujemo veliko.

Ne pozabimo, da je bil kot najmlajši član ekipe Matjaža Keka eden njenih glavnih junakov ob uspehu, na katerega smo čakali dolgih 14 let.

Potem pa sledi poletni prestopni rok, ko bo njegovo ime spet zaokrožilo v povezavi s številnimi evropskimi velikani. Na njihovem radarju je že dlje časa.

Če bo do konca sezone in sploh na Euru vnovič dokazal, da ne zaman, pa morda lahko dočakamo že kak prestop, s katerim bo še krepko presegel svoj zdajšnji prestopni rekord.

Verjetno vsaj 50 milijonov evrov bo moral plačati vsak, ki si ga bo želel v svojih vrstah …