Bosta tudi Napoli in Real tako suverena kot Inter in City?

Nogometaši Manchester Cityja so dobili spektakularen prvi obračun četrtfinala lige prvakov proti Bayernu. Angleži so bili na domačem igrišču boljši s kar 3:0. Zmage se je razveselil tudi milanski Inter ki je bil v Lizboni boljši z 2:0. Danes nas čakata obračuna Reala in Chelseaja ter Milana in Napolija.

Real želi poglobiti krizo Chelseaja

Nocoj nas v Madridu čaka obračun dveh zadnjih evropskih prvakov. Real Madrida, ki brani naslov, in Chelseaja, ki je šel do konca leto pred tem. Favorit je Real, ki je v osmini finala s kar 6:2 odpravil Liverpool, potem ko ga je na prvi tekmi premagal s 5:2. Chelsea se je med najboljših osem uvrstil na precej težji način. S skupnim izidom 2:1 je odpravil Borussio Dortmund.

To bo tudi ponovitev lanskoletnega dramatičnega četrtfinala, v katerem je Real na prvi tekmi v Londonu s hat-trickom Karima Benzemaja zmagal s 3:1, potem pa bil na Santiagu Bernabeu tik pred izpadom. Chelsea je vse do 80. minute vodil s 3:0, nakar je Real zabil dva gola. Z golom v 96. minuti je potnika v polfinale odločil kdo drug kot Benzema.

Francoz je v odlični strelski formi tudi v tej sezoni, v vseh tekmovanjih je dosegel 25 golov in na zadnjih treh tekmah zabil dva hat-tricka. Enega tudi ob zmagi v Barceloni na pokalnem el clasicu s 4:0. Morda glavno orožje Carla Ancelottija, ki lovi že peti naslov evropskega prvaka, pa je Brazilec Vinicius Junior, ki je pri 21 golih in 15 asistencah v vseh tekmovanjih. S šestimi goli je tudi najboljši strelec Reala v ligi prvakov.

Chelsea je v katastrofalni formi in niza slabe rezultate. Na novo zmago čaka že štiri tekme. Konec tedna je doživel nov spodrsljaj in v prvenstvu po porazu proti Wolverhamptonu zdrsnil na enajsto mesto prvenstvene razpredelnice.

Če želijo Londončani, ki so pod vodstvom novega ameriškega lastnika Tedda Boehlyja v tej sezoni za okrepitve zapravili že več kot 600 milijonov evrov, v novi sezoni igrati v ligi prvakov, bodo morali iti do konca. Toda forma, ki jo kažejo, njihovim navijačem ne vliva zaupanja. Legendarni Frank Lampard, začasni trener po odhodu Tuchela, prav tako ne.

Lahko Milan zmoti pravljico Napolija?

Na San Siru bomo videli italijanski obračun, pomerila se bosta branilec naslova prvaka Milan in skorajšnji novi italijanski prvak Napoli. Neapeljčani, ki se bodo kmalu veselili prvega naslova prvaka po dolgih 33 letih čakanja od časov Diega Maradone, imajo na vrhu lestvice v Italiji devet krogov pred koncem kar 16 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Od Milana imajo 18 točk več, torej so velik favorit? Počasi, Milan je s sedmimi naslovi drugi najuspešnejši evropski klub, medtem ko Napoli na prvega še čaka. Opozorilo je tudi nedavna medsebojna prvenstvena tekma, ki jo je Milan v Neaplju pred desetimi dnevi dobil s kar 4:0.

Milanu upanje vliva tudi odsotnost najboljšega strelca Napolija Victorja Osimhena, ki je v tej sezoni zabil že 25 golov, a na prvi tekmi zaradi poškodbe zagotovo ne bo igral. V odsotnosti Nigerijca bodo Neapeljčani upe polagali na svojega novega Maradono, gruzijskega krilnega napadalca Khvicho Kvaratskhelio, ki je v vseh tekmovanjih zbral 14 golov in kar 16 asistenc.

“Poraz z 0:4 proti Milanu nikakor ni bil dobrodošel, a je hkrati tudi motivacija, da se zdaj izkažemo in oddolžimo navijačem za boleč udarec,” pred tekmo pravi trener Napolija Luciano Spalletti, medtem ko Stefano Pioli, ki sedi na klopi Milana, obljublja, da bo šel tudi tokrat na zmago. “Tako kot vedno,” sporoča Italijan, ki največ upov polaga na strelca enajstih golov v tej sezoni, Portugalca Rafaela Leaa, in francoskega veterana Olivierja Girouda, ki je z 12 goli najboljši strelec ekipe v tej sezoni.

City povozil Bayern

Manchester City je na prvem četrtfinalnem obračunu lige prvakov napravil velik korak proti uvrstitvi med štiri najboljša moštva v Evropi. Angleški predstavnik je gostil Bayern München in ga premagal s kar 3:0.

Igralci trenerja Pepa Guardiole so imeli pobudo že na uvodu obračuna, a svojo premoč prvič uspeli kronati šele v 27. minuti, ko je mrežo Nemcev s sijajnim strelom zatresel Rodri in prišel do svojega prvega zadetka v ligi prvakov. Na drugi strani je bil Bayern ves prvi polčas v podrejenem položaju, precej bolje pa vstopil v drugega.

Bavarci so v 46. minuti sprožili sploh prvi strel v okvir nasprotnikovih vrat, ko je srečo poskusil Leroy Sane, a bil neuspešen. Sedemindvajsetletnik je bil daleč najnevarnejši igralec svojega moštva, a vratarja Edersona ni uspel premagati niti po priložnostih, ki sta se mu ponudili v 49. in 53. minuti.

Neučinkovitost se je Bayernu v nadaljevanju maščevala, saj se je tehtnica znova prevesila na stran sinje modrih. Gosti so še drugič klonil v 70. minuti, ko je Dayot Upamecano izgubil žogo, Bernardo Silva pa je z natančnim strelom od daleč poskrbel za 2:0. In še preden so si Bavarci opomogli, je udaril še Erling Haaland, ki je po podaji Johna Stonesa žogo iz bližine potisnil v mrežo in postavil končni izid.

Z lepo popotnico tudi milanski Inter

V Lizboni je za Inter slovenski vratar Samir Handanović dvoboj spremljal s klopi, branil je Andre Onana. Prav Onana se je v 15. minuti izkazal ob strelu Silve z dobro obrambo, v nadaljevanju pa so imeli rahlo terensko premoč gostje, najlepšo priložnost pa Francesco Acerbi, ki je z 20 metrov meril čez prečko.

So pa Italijani nato povedli v 51. minuti; natančno podajo Alessandra Bastonija je izkoristil Nicolo Barella in zadel z glavo s kakšnih osmih metrov. Domači pa so bili zelo blizu izenačenju deset minut zatem, toda Chiquinho iz neposredne bližine ni spravil žoge v mrežo.

Zadetek Nikole Barelle:

Tekma je bila dokončno odločena v 82. minuti, po ogledu Vara so sodniki gostom dosodili najstrožjo kazen zaradi prekrška Joaa Maria ob strelu Denzela Dumfriesa, z bele točke pa je bil zanesljiv izvajalec Romelu Lukaku, ki je sicer v igro vstopil v drugem polčasu.