City brez težav ugnal Fulham

Nogomet 5. Dec 202016:52 0 komentarjev
Raheem Sterling

Manchester City je v 11. kolu Premier lige z 2:0 premagal Fulham in na lestvici preskočil 7 ekip ter se (začasno) povzpel na 4. mesto. City že štiri tekme zapored ni dobil gola.

Manchester City je proti Fulhamu prevladoval od prve do zadnje minute in se zasluženo veselil zmage.

Gostitelji so imeli prvo resno priložnost že v 3. minuti, ko se je Raheem Sterling zanašel sam pred vratarjem Areolo, ki pa je njegov poskus ubranil. Dve minuti kasneje Sterling ni zgrešil, potem ko je dobil podajo Kevina De Bruyna – 1:0.

V 25. minuti je Joachim Andersen naredil prekršek v kazenskem prostoru in sodnik Moss je dosodil enajstmetrovko. Zanesljivi izvajalec je bil Kevin De Bruyne.

Kevin De Bruyne

Belgijec je imel v 50. minuti priložnost, da še poviša prednost, vendar je zatresel samo prečko. City je še naprej igral zelo napadalno in imel veliko večino posesti žoge, v 78. minuti pa je njihovo najlepšo priložnost zamudil Ruben Dias, ki je streljal malo mimo vratnice.

City je po 10 odigranih tekmah z 18 točkami na 4. mestu, le tri točke za vodilnima Tottenhamom in Liverpoolom. Fulham je na 11 tekmah zbral samo 7 točk in je na 17. mestu.