Strelske vaje Portugalcev proti ponižanim Luksemburžanom (VIDEO)

Nogomet 11. Sep 202322:26 > 22:58 1 komentar

V kvalifikacijah za evropsko nogometno prvenstvo so bili danes dejavni v skupinah D in J. V skupini D je Hrvaška na gostovanju premagala Armenijo z 1:0, Wales je z 2:0 zmagal v Latviji, v skupini J pa sta zanesljivi zmagi zabeležili Portugalska, ki je Luksemburgu nasula kar devet golov, in Slovaška, Islandija je z 1:0 ugnala BiH.

Hrvaška je nasploh prvič zmagala na kakšnem gostovanju na Kavkazu. Doslej je izgubila v Gruziji, dvakrat pa remizirala z Azerbajdžanom. Tokrat je prevladovala na igrišču, zapravljala priložnosti, zmagala pa z golom Andreja Kramarića v 14. minuti. S tremi točkami je prevzela vodstvo v skupini, točkovno se je izenačila s Turčijo, ki pa ima slabšo razliko med danimi in prejetimi goli in tudi tekmo več.

Wales je z 2:0 zmagal v Rigi, Aaron Ramsey ga je v 29. minuti povedel v vodstvo s strelom z bele pike, v šesti minuti sodnikovega dodatka je v polno zadel še rezervist David Brooks. Valižani so se zdaj točkovno izenačili z Armenci na tretjem mestu skupine, za vodilnima zaostajajo tri točke.

Zanesljivi sta bili tudi vodilni ekipi skupine J. Vodilna Portugalska, ki še ni oddala točke, niti prejela zadetka, je brez Cristiana Ronalda Luksemburg premagala kar z 9:0, dva gola so dosegli Goncalo Ramos, Goncalo Inacio in Diogo Jota.

Slovaki so že po šestih minutah obračuna z Lihtenštajnom vodili s 3:0, nato pa se ustavili in niso več tresli mreže.

Islandci so do minimalne zmage prišli v sodniškem dodatku, pred tem sta obe ekipi zapravili kar nekaj priložnosti, več Bosanci.