Makedonci do točke v Izraelu

Euro 5. Sep 201922:37 > 22:44
Valerio Pennicino/Getty Images

Najbolj zanimiva četrtkova tekma kvalifikacij za Euro za slovenske navijače je bila zagotovo tista iz naše skupine, torej skupine G. Severna Makedonija je v Izraelu prišla do točke (1:1).

V skupini G je prvo mesto skoraj zagotovo oddano za Poljsko, ki se bo jutri pomerila s Slovenijo, obeta pa se napet boj za drugo mesto.

V prvem polčasu v Izraelu nismo videli zadetkov. Gostitelji so sicer zatresli mrežo nasprotnika, a je bil gol Dabourja neupravičeno razveljavljen. Makedonci so si v prvem delu pripravili dve priložnosti, a bili vselej premalo natančni.

Po 10 minutah drugega dela so gostitelji povedli. Znova se je med strelci znašel Eran Zahavi, ki je dosegel že osmi gol v teh kvalifikacijah. Gostje so se ekspresno vrnili, saj je že v 64. minuti izenačil Arijan Ademi, ki je postavil končni izid. Makedonci so imeli v 93. minuti še sijajno priložnost za zmago, a Elmas ni izkoristil krasne podaje Pandeva.